Понад половина українських дітей зазнають насильства у школах – дитячий омбудсмен

— 11 травня 2012, 17:04

Такими є дані соціологічного дослідження, проведеного в 2009 році низкою громадських організацій, повідомив Уповноважений президента з прав дитини Юрій Павленко в ефірі "5 каналу" 10 травня, повідомляють "Українські новини".

Павленко також наголосив, що закритість системи освітніх установ перешкоджає вирішенню цієї проблеми.

"На жаль, система освітніх установ є закритою, на жаль, існує групова порука... Коли ми починаємо розбиратися, то вся громадськість, учителі стають не на захист дитини, що постраждала від насильства, а на захист системи", - сказав він.

Дитячий омбудсмен вважає, що потрібно припинити приховувати факти насильства над дітьми у школах.

Водночас Павленко вважає, що навчання дітей з особливими потребами у звичайних школах сприятиме зниженню рівня насильства в них.

ВІДЕО ДНЯ

"Я вважаю, що ще одна важлива дія, яку потрібно здійснити якнайшвидше - це відкрити (загальноосвітні) школи для дітей з особливими потребами. Впровадження інклюзивної освіти - воно й одним зробить краще життя, і наших дітей, здорових, без вад, теж зробить кращими. Це одне із завдань, що стоїть перед Міносвіти", - сказав дитячий омбудсмен.

Крім того, на його думку, іншими кроками, які могли б сприяти вирішенню проблеми дитячої жорстокості й рівня насильства в школах, є обов'язкове введення в школах ставок соціальних працівників і психологів, підвищення рівня охоплення дітей позашкільною освітою.

Реклама:

Головне сьогодні