Помер культовий мексиканський письменник Карлос Фуентес

17
16 травня 2012

Представники ряду держав, громадські та культурні діячі розцінили звістку про смерть письменника як "непоправну втрату для літератури", повідомляють Вести.ru

Фуентес "залишив в спадок не лише видатні літературні твори, а й численні есе, присвячені найбільш гострим проблемам у галузі культури і політики", зазначив лауреат Нобелівської премії в області літератури 2010 року перуанець Маріо Варгас Льоса.

Незважаючи на свій вельми поважний вік, мексиканський письменник ніколи "не залишав перо" і продовжував займатися публіцистикою.

Реклама:

В СРСР мексиканський письменник здобув популярність, завдяки своєму роману "Смерть Артеміо Круса. За романом Фуентеса "Старий грінго" в 1989 році був знятий голлівудський фільм. Сюжет цього твору заснований на реальній історії американського журналіста Абмроза Бірса, який зник під час революції в Мексиці в 1910-1920 роках.

За довгу літературну кар'єру Фуентес в 1987 році був удостоєний найпрестижнішої в іспаномовному світі літературної премії Сервантеса, в 1994 році - премії Принца Астурійського, а також Національної премії в галузі літератури Мексики (1984 рік).Реклама: