Іноземці назвали найкрасивіший пам'ятник у Києві

30
30 травня 2012

Своєрідний рейтинг був складений в результаті опитування 100 гостей міста та тих, хто вже певний час мешкає в українській столиці.

Виявилося, що найкраща – Батьківщина-Мати, найгірший – Ленін, пише ТСН.

Також до анти-рейтингу потрапили арка Дружби народів, скульптури на Пейзажній алеї та пам'ятник закоханим ліхтарям на Майдані Незалежності.

Реклама:
Арка Дружби Народів - у антирейтингу 
пам'ятник закоханим ліхтарям на Майдані Незалежності іноземці не вподобали 

Серед найкращих, крім монументу Матері-Батьківщині, назвали пам'ятник засновникам Києва на березі Дніпра та ту ж таки Пейзажку.

Пам'ятник засновникам Києва туристам подобається  

Куратор Йоркширського скульптурного парку Хелен Фіби пояснила, чому іноземцям так не подобається монумент Леніну: "Він виглядає аж надто самовпевненим. Він височіє над усіма, і це, скоріш за все, відштовхує людей".

А от Матір-Батьківщина, каже Хелен, вразила її одразу ж.

"Це як Христос в Ріо-де-Жанейро чи ангели півночі в Англії", - захоплюється Фіби.

Екскурсовод Євген, який вже два роки водить іноземців Києвом, розповів, що Монумент Незалежності одразу звертає на себе увагу туристів. А ось глобус - не подобається німцям. Пояснення дуже просте: там немає їхньої столиці.

Менші за розміром пам'ятники, каже Євген, його екскурсанти просто не помічають.

Реклама:

Екскурсовод розповів, що іноземцям подобаються ритуали. Вони із задоволенням мацають Проню Прокопівну та Голохвастова. "Якщо жука потерти - гроші, кільце на її правій руці - любов, і всі, звичайно, починають терти", - ділиться Євген.

Однак абсолютно байдуже проходять повз Пейзажну алею, яку так люблять кияни. "Взагалі ніяк не реагують. Доводиться пов'язувати - а ви знаєте, що Київ - це місто котів", - пояснює Євген.

Найширше, каже Євген, очі іноземців відкриваються на Софіївській площі. Туристи приходять у неймовірний захват від видовища золотих куполів на тлі голубого неба.

Фото Anosmia (з flickr), http://gyrno.net і з ВікіпедіїРеклама: