Іноземці назвали найкрасивіший пам'ятник у Києві

— 30 травня 2012, 10:45

Своєрідний рейтинг був складений в результаті опитування 100 гостей міста та тих, хто вже певний час мешкає в українській столиці.

Виявилося, що найкраща – Батьківщина-Мати, найгірший – Ленін, пише ТСН.

Також до анти-рейтингу потрапили арка Дружби народів, скульптури на Пейзажній алеї та пам'ятник закоханим ліхтарям на Майдані Незалежності.

Арка Дружби Народів - у антирейтингу
пам'ятник закоханим ліхтарям на Майдані Незалежності іноземці не вподобали

Серед найкращих, крім монументу Матері-Батьківщині, назвали пам'ятник засновникам Києва на березі Дніпра та ту ж таки Пейзажку.

Пам'ятник засновникам Києва туристам подобається

Куратор Йоркширського скульптурного парку Хелен Фіби пояснила, чому іноземцям так не подобається монумент Леніну: "Він виглядає аж надто самовпевненим. Він височіє над усіма, і це, скоріш за все, відштовхує людей".

ВІДЕО ДНЯ

А от Матір-Батьківщина, каже Хелен, вразила її одразу ж.

"Це як Христос в Ріо-де-Жанейро чи ангели півночі в Англії", - захоплюється Фіби.

Екскурсовод Євген, який вже два роки водить іноземців Києвом, розповів, що Монумент Незалежності одразу звертає на себе увагу туристів. А ось глобус - не подобається німцям. Пояснення дуже просте: там немає їхньої столиці.

Менші за розміром пам'ятники, каже Євген, його екскурсанти просто не помічають.

Екскурсовод розповів, що іноземцям подобаються ритуали. Вони із задоволенням мацають Проню Прокопівну та Голохвастова. "Якщо жука потерти - гроші, кільце на її правій руці - любов, і всі, звичайно, починають терти", - ділиться Євген.

Однак абсолютно байдуже проходять повз Пейзажну алею, яку так люблять кияни. "Взагалі ніяк не реагують. Доводиться пов'язувати - а ви знаєте, що Київ - це місто котів", - пояснює Євген.

Найширше, каже Євген, очі іноземців відкриваються на Софіївській площі. Туристи приходять у неймовірний захват від видовища золотих куполів на тлі голубого неба.

Фото Anosmia (з flickr), http://gyrno.net і з Вікіпедії

Реклама:

Головне сьогодні