Українські діти розповіли, хто їх кривдить найбільше

— 1 червня 2012, 16:59

Про це свідчить перше в Україні соціологічне опитування дітей, проведене у рамках проекту "Права дітей в Україні: реалії та виклики після 20 років Незалежності", пише Уніан.

Згідно з даними опитування, у більшості випадків дії "сімейних агресорів" мають лише вербальний прояв.

Також опитування показало, що 10–13-річні діти частіше, ніж представники інших вікових груп, потерпають від морального або фізичного насильства однокласників. Питома вага учнів, які вказували на образливе ставлення з боку шкільного оточення із дорослішанням зменшується. У сім’ї навпаки, образливе ставлення є більш актуальним для 16–17-річних дітей.

Діти зазначають, що в їхньому житті траплялися випадки, коли до них ставилися образливо, знущалися або били за останні 12 місяців: 8% потерпали від образливого ставлення однокласників/одногрупників, 6% терпіли таке ставлення від інших учнів/студентів навчального закладу та 5% - від учителів/викладачів; близько 2% дітей потрапляли в ситуації, коли над ними знущалися їх однокласники/одногрупники, інші учні (1,5%) чи вчителі (1%); вказали випадки, коли насильство мало фізичний прояв з боку однокласників/одногрупників, 1,5% опитаних, інших учнів чи вчителів - по 1%.

Аналіз даних залежно від типу населеного пункту каже про те, що діти, які мешкають в селі, рідше стикаються з випадками образливого ставлення до себе або з проявами насильства, порівняно із жителями обласних центрів та інших міст. Це стосується як сімейного, так і шкільного оточення, свідчить опитування.

Реклама:

Головне сьогодні