Українки народжують пізніше, спочатку думають про освіту і кар'єру

— 22 червня 2012, 17:54

Про це пише журнал "Фокус", повідомляє ТСН.

За статистикою Інституту демографії і соціальних досліджень, кількість жінок, які народжують після 35, збільшилась у 2,6 рази.

І якщо до 2011 року середній вік українських породіль складав 20-24 роки, то тепер він зсунувся у вікову групу 25-29.

Окрім того, змінилась звична для старшого покоління модель сім'ї, коли чоловік заробляє гроші, а жінка займається тільки дітьми.

Тепер здебільшого годувальників двоє, і кожен бере участь і у фінансових питаннях, і у вихованні дитини. Як наслідок – мами "сорок плюс" перестають бути чимось надзвичайним.

Пізні пологи є викликом для вітчизняної медицини, вважає науковий співробітник Інституту демографії і соціальних досліджень Світлана Аксьонова.

За її словами, незадоволення українських медиків збільшенням віку породіль викликане неспроможністю вітчизняної системи охорони здоров'я.

"Лікарі мають адаптуватись до потреб суспільства, як це давно зробили в інших країн. Навіть визначення "старих породіль" (так у пологових будинках називають породіль, старших за 30 років), яке досі існує у нас, у цивілізованому світі не має місця", - каже Аксьонова.

В Україні ж до пізніх пологів лишилось боязке ставлення, і тільки зараз почали поступово приходити до того, що нічого страшного в цьому нема. Потенційні мами готові вкладати в це немалі гроші, а лікарі раді їх заробити.

Аксьонова прогнозує, що вік породіль буде рости. Це відбувається у першу чергу через нестабільність сучасних шлюбів. Жінка розуміє, що може лишитися сама. Тому спочатку думає про освіту і кар'єру, а вже потім про сім'ю і дітей.

До того ж, останнім часом збільшились вимоги до матері. Вона має не тільки годувати і вдягати свою дитину, але й знати, як її правильно розвивати і від чого захищати.

"Якщо десять років тому можна було сказати: "Я – мати десятьох дітей" і почути захопливі вигуки, то зараз почуєш скоріше співчутливі", - зазначає Аксьонова і підсумовує, що зараз поважають тих жінок, яким вдається поєднувати материнство з успішною кар'єрою.

Реклама:

Головне сьогодні