Табори для сучасних підлітків: хореограф Брітні Спірз і зарядка зі справжнім шаолінським ченцем

— 25 червня 2012, 17:04

У більшості українських дитячих таборів відпочивають за радянським стандартом, лише підфарбовують старі корпуси та змінюють репертуар дискотеки, йдеться в сюжеті ТСН-Тижня.

За чисте повітря батьки міських дітей готові віддати до двох тисяч гривень за зміну. Утім, зростає кількість тих, хто згоден платити більше.

"Ми проводимо багато досліджень, анкетувань. Ми з'ясували, що у батьків і дітей дуже різні цінності", - каже експерт з дитячого туризму Вікторія Смирнова. Для батьків - це в першу чергу комфорт і безпека.

Якщо до відсутності комфорту звикли, то питання безпеки дітей постає гостріше. Вихователі старого гарту або вожаті-студенти, яких на практику у табір відряджають примусово, регулярно опиняються в центрі скандалу. Цей сезон - не виняток.

В інтернеті анонімно обговорюють зверхність персоналу до вихованців та поганий сервіс. Втім, якщо у вас є зайві 18 тисяч гривень, цих проблем можна уникнути. За ці гроші дитину вважають у таборі головним клієнтом. І цей клієнт замовляє зірок на сцені, дизайнерські кімнати та професійні студії замість аматорських гуртків.

В одній з мереж дорогих таборів не має поняття "підйом" - діти сплять досхочу, а потім займаються зумба-фітнесом, йогою або зарядкою зі справжнім шаолінським ченцем.

Єврозміна під час чемпіонату - і діточок тренують футболісти національної збірної. Закінчиться Євро, і приїде хореограф Брітні Спірс. Танці - це взагалі модний тренд, спровокований телевізійними шоу.

Крім дорогих закладів ол-інклюзів, є попит на фахові табори, де танці, бойові мистецтва, економіку та іноземну мову вивчають поглиблено. Путівка у фаховий табір коштує близько трьох тисяч гривень.

Ще суворіше життя у кримській школі виживання.

Курсанти, так їх тут називають, самі собі здобувають їжу, вчаться надавати медичну допомогу та виживати у дикій природі. Утім, екстрим-табори за кількістю поступаються мовним літнім загонам.

Їх створюють у звичайних дитячих таборах, але за школу на канікулах доведеться заплатити на 1,5 тисячі гривень більше. Підлітки кажуть, що самі просили батьків, щоб не довелося гаяти час на канікулах.

"Я думаю, що це пов'язано з еволюцією. У дітей нові вимоги їм вже нудно просто відпочивати", - вважає куратор мовної програми Антоніна Дорошкевич. Однак, маленьких трудоголіків теж треба рятувати. За кордоном вже почали з'являтися табори, де у дітей при в'їзді забирають гаджети і вчать їх хоча б один місяць на рік спілкуватися одне з одним не в інтернеті, а наживо.

Реклама:

Головне сьогодні