Кияни п'ють найгіршу воду в Європі

— 27 червня 2012, 11:15

"Київводоканал" очищує воду з Десни кілька разів хлором і фільтрами, проте пити таку воду доктор хімічних наук, академік НАНУ і директор Інституту колоїдної хімії і хімії води Владислав Гончарук не наважується, повідомляє ТСН.

"Водопровідна вода не є питною, вона дійсно дуже поганої якості – це не викликає жодних сумнівів", - каже науковець.

Найбільша проблема, за словами академіка, полягає в хімікатах, якими очищують воду.

Утім, довести це документально наразі неможливо, бо державна санстанція досі не знає, що означає якісна вода. ДСТУ радянських часів скасували два роки тому, а нових державних нормативів – ще не ухвалили.

За словами Гончарука, це – унікальний випадок у світі, "тому говорити про відповідність води якимось стандартам узагалі немає сенсу".

ВІДЕО ДНЯ

[L]Яким чином санстанція дозволяє пити воду, чистоту якої визначити не може, у службі прокоментувати відмовилися. Послалися на те, що вже святкують День Конституції.

Тим часом висновкам академіка опонує головний інженер Деснянської водопровідної станції Валерій Оленченко.

"Я і моя сім'я вживаємо воду з-під крану", - запевняє він.

Головний інженер визнає: через каналізацію і нерозчинні мийні засоби вода у Дніпрі і Десні з моменту відкриття очисної станції погіршилася в рази. А обладнання станції – за 60 років майже не змінилося.

"За великим рахунком, станція потребує технічної реконструкції", - визнав він, але скільки на це потрібно мільйонів і в якій валюті – навіть уявити не може.

Модернізувати обладнання "Київводоканалу" обіцяють до 2020 року. Як зміниться до того часу склад води у річках, прогнозувати в лабораторії не беруться. До того контролювати якість будуть за старою перевіреною технологією і стандартами, яких немає.

Реклама:

Головне сьогодні