МНС України закликає не пускати небесні ліхтарики й натякає на штрафи

— 4 липня 2012, 19:17

Міністерство надзвичайних ситуацій закликає громадян утримуватися від розваг із небесними ліхтариками.

МНС відзначає, що останнім часом багато громадян долучаються до китайської традиції запуску небесних ліхтариків.

"При цьому мало хто звертає увагу на те, що згаслі паперові конструкції "осідають" на землі, як сміття, а в палаючому стані несуть реальну пожежну небезпеку", - зазначає відомство.

МНС нагадує, що не можна запускати небесний ліхтарик в безпосередній близькості від дерев, ліній електропередач, автозаправок, аеропортів, аеродромів, складів пально-мастильних матеріалів, будинків і споруд.

"Для розваги необхідно вибирати відкриту територію. Категорично не можна використовувати небесний ліхтарик при швидкості вітру більше 5 м/с, оскільки політ буде неконтрольованим і куля може залетіти у відкрите вікно чи заплутатися в проводах", - наголошує міністерство.

"Ліхтарик може змінити напрям руху і полетіти у бік житлових будинків або лісової зони, приземлитися не тільки на дерево, автомобіль, але і на суху траву", - додає МНС.

Як зазначається у повідомленні, "небесний ліхтарик" летить 15-20 хвилин зі швидкістю вітру, піднімаючись на висоту до 500 метрів, а іноді навіть до 1 кілометра.

"Шановні громадяни! Пам'ятайте, небесний ліхтарик – це не іграшка! Пам'ятайте, що в Україні оголошено найвищий, 5 клас, пожежної небезпеки, будь-яке використання відкритого вогню в лісі може привести до масштабної трагедії", - закликає МНС.

Міністерство зазначає, що "запуск ліхтариків є таким же порушенням, як і недотримання правил пожежної безпеки при використанні відкритого вогню".

"Аналогічним порушенням є розпалювання багаття у заборонених місцях і в невідповідних умовах. За це порушення Кодексом України про адміністративні правопорушення (стаття 175) передбачено покарання у вигляді штрафу до 170 грн.", - наголошує МНС.

Реклама:

Головне сьогодні