Жорстоке відео з луцького зоопарку обурило міжнародних екологів

— 18 липня 2012, 16:10

Відео, як ведмежа забирають від матері та жорстоко заштовхують у переносну скриньку, розмістили в Інтернеті самі учасники жорстокого дійства.

Ведмідь бурий – зникаючий вид, занесений до Червоної книги України та міжнародних охоронних списків, – розказує експерт Національного екологічного центру України Катерина Полянська. - Примусове відлучення ведмежа, яке не досягло віку 2 років від матері та транспортування у ящику є жорстоким поводженням. Такі дії суперечать Закону України Про захист тварин від жорстокого поводження".

Такі дії тягнуть на відповідальність за Ст.89 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Після появи відео в Інтернеті, екологічні організації забили на сполох і звернулись до контролюючих органів. На диво ті швидко відгукнулись.

Інспектори Державної екологічної інспекції у Волинській області провели позапланову перевірку КП "Луцький зоопарк", знайшли ведмежа та притягнули до відповідальності працівників, що жорстоко поводились з ведмежам. Керівника КП "Луцький зоопарк" також притягли до адмінвідповідальності за порушення вимог умов утримання тварин в зоологічному парку.

5 липня 2012 року, спільно з представниками Міжнародної організації захисту тварин "Чотири лапи" на чолі з її керівником Аміром Халілом ведмежа з приватного зоопарку у м. Гайсин було повернуто назад до матері в Луцький зоопарк.

"На даний час іде адаптація маленького ведмежати, оскільки факт вилучення його від ведмедиці травмував психіку обох тварин. Приблизно через тиждень стане зрозуміло, чи зможуть надалі бути разом ведмежа та ведмедиця, адже зараз проходить період гону в ведмедів", – додає Катерина Полянська.

В разі коли ведмедиця не прийме ведмежа, його буде передано в реабілітаційний центр для бурих ведмедів на базі Національного природного парку "Синевир".

Реклама:

Головне сьогодні