У Skype стало можливе прослуховування?

38
24 липня 2012

Водночас нещодавно з’яивлась інформація, що цієї весни Skype вніс зміни у свої програми і тепер легше здійснювати прослуховування розмов. Skype не зміг остаточно підтвердити чи спростувати звинувачення, пише Slate.

То що ж змінилось? У травні 2011 року  Microsoft купила Skype за 8.5 млрд доларів. За місяць після того компанія отримала патент на технологію "законного перехоплювання" для використання телефонними службами і Skype, пишуть Вести.

Ця технологія дозволяє приховано копіювати інформацію, передану під час сеансів зв'язку.

Реклама:

Як зазначає техноблог Slate, неможливо точно сказати, чи почав Skype використовувати цю технологію, виконуючи вимоги поліції та інших урядових структур. На пряме запитання такого роду в Microsoft прямо відповісти відмовилися, що дало виданню привід припускати: від користувачів приховують правду.

Далі новину почали тиражувати інші інтернет-видання, не соромлячись на провокаційні заголовки, що викликало у мільйонів користувачів Skype закономірне занепокоєння.

Slate нагадує, що навесні в Мережі почали з'являтися повідомлення про розпочату Microsoft перебудову архітектури Skype. Представники компанії заявили, що передбачувані зміни в програмі є звичайними доробками продукту, і немає ніяких підстав вважати, що сервіс намагається виконати вимоги уряду про прослуховування.

"VoIP-сервіс співпрацює з правоохоронними органами, наскільки це юридично і технічно можливо", - заявив представник Skype Хаїм Хаас.

Відповідно до політики конфіденційності Skype, компанія залишає за собою право передавати вдалі за запитом, принаймні певну частину інформації. Це стандартна практика - так, соціальна мережа Facebook перевіряє підозрілі розмови користувачів і повідомляє про них до правоохоронних органів.

В Skype, за даними за минулий рік, зареєстровано 663 000 000 користувачів.

Реклама:

І прослуховувати всіх користувачів підряд досить важко і багато в чому просто не потрібно - зазначає PCWorld, коментуючи паніку у мережі навколо "прослуховування Skype".

Тим не менш, не відповідаючи прямо на хвилюючі користувачів і пресу питання, Microsoft аж ніяк не сприяє спаду хвилі чуток. Експерти радять корпорації випустити офіційний звіт про надання інформації урядовим органам по аналогії з документами, що випускаються Google і Twitter.Реклама: