Астрономи обрали найбільш придатну для життя планету

11
25 липня 2012

Знахідка очолила список потенційно придатних для життя планет, повідомляють Вести.ru.

Температура поверхні Глізе 581g аналогічна земної, і теоретично там може бути вода.

Суперечки навколо четвертої за віддаленістю планети в системі червоного карлика Глізе 581 розгорнулися вже через два тижні після того, як в 2010 році про неї повідомили астрономи з проекту з пошуку екзопланет Лик-Карнегі. Справа в тому, що фахівці Женевської обсерваторії, які виявили інші планети біля цієї зірки, заявили, що не знайшли слідів нової планети в своїх розширених дослідженнях.

І ось першовідкривачі Глізе 581g під керівництвом Стівена Вогта з Каліфорнійського університету в Санта-Круз представили новий аналіз, що доводить її існування.

Вчені використовували високоточний інструмент для пошуку планет HARPS, встановлений на телескопі в обсерваторії Ла-Силья в Чилі.

Дослідження показали, що планети системи Глізе 581 обертаються по круговій орбіті, а не еліптичній, як вважалося раніше. Це відкриття дозволило скоригувати розрахунки і отримати чіткий сигнал від ще одного великого об'єкта.

"Ми оцінюємо ймовірність помилки менше ніж в чотири відсотки, - повідомляє Фогт. - Сигнал відповідає планеті з масою, що в 2,2 рази перевершує земну. Вона знаходиться в населеній зоні, де можливе існування рідкої форми води, на відстані 0,13 астрономічних одиниць від батьківської зірки".

За рахунок того, що випромінювання червоного карлика менше, ніж у Сонця, Глізе 581g отримує стільки ж світла і тепла, скільки наша планета. Ця обставина дозволила їй отримати індекс подібності Землі 0,92 і обійти за цим показником планету Глізе 667Cc, відкриту минулого року.

Орбіта Глізе 581g менше орбіти Землі, але через тьмяне світло червоного карлика обидві планети отримують приблизно однакову кількість світла і тепла.
Нові результати, отримані командою Фогта, виявилися переконливими, і Лабораторія пристосованості планет для життя включила Глізе 581g в свій каталог. Як повідомляється в прес-релізі організації, список потенційно придатних для життя планет включає тепер п'ять кандидатів.

Нагадаємо, в березні астрономи опублікували перші оцінки кількості потенційно жилих екзопланет, отримані на основі прямих спостережень. Вчені дійшли до висновку, що третина зірок Галактики, тобто десятки мільярдів, оточені потенційно жилими планетами.powered by lun.ua