Українська влада виправдовується, що олімпійці на поганій базі лише "розминаються"

15
25 липня 2012

Легкоатлетична олімпійська збірна України не тренується на базі, де погані умови, а лише розминається й екіпірується для виїзду на Олімпіаду в Лондон.

Про це заявляє прес-служба Державної служби молоді та спорту України, реагуючи на телесюжет про погані умови проживання, харчування та тренування олімпійців на базі.

Після появи цього сюжету у ТСН, 25 липня керівники Держмолодьспорту виїхали на Навчально-спортивну базу олімпійської підготовки "Святошин", щоб з'ясувати ситуацію.  

Реклама:

Відомство констатує, що ця база, побудована ще в радянські часи, не перебуває в державній власності.

"Насправді легкоатлетична збірна не тренується на Базі. Частина спортсменів прибула сюди 21 липня з Харкова (де проходив заключний етап підготовки до Ігор - Командний чемпіонат України), основна ціль заїзду - екіпірувати команду для виїзду на Олімпіаду", - йдеться в заяві.

"На стадіоні Бази тренувань не проводять, він служить для розминки, а далі спортсмени їдуть на тренування в Ірпінь. Разом з тим, бігових бар'єрів представники Держмолодьспорту нарахували на стадіоні 17, а не 5, як було заявлено в сюжеті", - додає відомство.

Держмолодьспорт також заявляє, що "розробив нові нормативи харчування замість існуючих старих, які невдовзі будуть затверджені".

Водночас, проводиться перевірка з приводу заявленої спортсменами інформації щодо харчування.

Відомство обурюється, що "за три дні до старту головних змагань чотириріччя з’являються подібні сюжети, які нагнітають ситуацію довкола підготовки до Ігор".

Реклама:

Держмолодьспорт визнає, що рівень вітчизняної спортивної інфраструктури дуже відстає від європейського та світового.

"За два минулих десятиліття, крім кількох футбольних стадіонів, в Україні практично не збудовано жодного великого спортивного об’єкта. З понад 70 баз, які мають статус олімпійської, тільки база в Конча-Заспі частково відповідає світовим стандартам", - йдеться в заяві.

"Загалом більшість об’єктів було збудовано ще в 70-ті роки минулого століття, значна частина спортивних об’єктів була перепрофільована. Ще низка їх, на жаль, існує тільки на папері", - зазначає Держмолодьспорт.

"Спортсмени змушені тренуватися закордоном, оскільки на наших базах умови часто-густо неприйнятні", - констатує служба.

Держмолодьспорту запевняє, що намагається виправити ситуацію. Вже заплановані розбудова бази в Конча-Заспі, фінансування олімпійських баз у Чернігові та Заросляку (Прикарпаття), побудова 5 хокейних арен у 2012 році тощо. Передбачені кошти на це.Реклама: