До рекордної спеки призводять кліматичні зміни - вчені

— 1 серпня 2012, 13:47

У багатьох районах США тримається рекордна спека, найбільше страждає південна частина країни, повідомляє Голос Америки.

Зокрема штат Техас страждає від посухи ще із січня минулого року. Посуха була спричинена природнім явищем Ла-Нінья – зниженням температури поверхневих вод Тихого океану, що принесло теплішу та сухішу погоду на півдні США.

Кліматолог Джеймс Бредбурі каже, що ситуацію значно погіршує зміна клімату на планеті.

"На мою думку, сьогоднішні високі температури, хвилі спеки та в результаті посуха, пов’язані з потеплінням на планеті", – каже він.

Зв'язок між глобальним потеплінням та окремими природніми катаклізмами, як то посуха в Техасі, є предметом дослідницької роботи Пітера Скотта – голови відділу моніторингу Центру Гедлі – наукового інституту, який надає консультації уряду Великобританії:

ВІДЕО ДНЯ

"Ми знайшли конкретні докази, що спека в Техасі та рекордно високі температури, які ми мали у Великобританії у 2011 році, є наслідком діяльності людини", - говорить Пітер Скотт.

Згідно з дослідженням, у результаті збільшення шкідливих викидів в атмосфері у 2011 році вірогідність посухи у Техасі була у 20 разів більша, ніж у шістдесятих роках.

Вірогідність спеки минулого листопада у Великобританії була у 62 рази вищою, ніж півстоліття тому. Хоча не всі природні катаклізми можна пов’язати безпосередньо зі змінами клімату на планеті, додають науковці, в умовах глобального потепління вони стають більш вірогідними, каже Пітер Скотт:

"Візьмемо, наприклад, Ла-Нінью в Техасі, яке завжди спричиняє підвищення температури на узбережних територіях. Втім, минулого року регіон був ще більш уразливий до катаклізмів через загальну ситуацію з кліматом".

Посуха продовжує виснажувати і інші регіони країни, спричиняючи лісові пожежі та знищуючи врожаї у третині господарств країни.

Американські аграрії попереджають, що у наступні місяці ситуація може погіршитись. Скот каже, що результати нових досліджень повинні підштовхнути людство до конкретних кроків зменшення викидів в атмосферу.

Науковець сподівається, що подібні дослідження стануть щорічною практикою, метою якої стане вивчення зв’язку між глобальним потеплінням та конкретними природними катаклізмами.

Реклама:

Головне сьогодні