Донецьк став найбагатшим містом України

33
10 серпня 2012

Столиця Донбасу та місто троянд вперше отримало титул найбагатшого міста України за версією журналу "Фокус". Двадцятку найзаможніших очолили також Київ, Харків, Херсон та Львів.

У попередніх рейтингах жодному місту не вдавалося обігнати Київ. Він не став першим ні в одному з критеріїв, але обскакав столицю за загальною сумою балів, так як жоден з економічних факторів у місті "не провисає", повідомляє "Фокус".

Чисельність населення в найбагатшому місті України втричі менша, аніж у Києві, на кожного мешканця тут припадає більше готелів, ресторанів,відділень банків. В столиці Донбасу низький рівень безробіття, а кожен рік фіксується збільшення кількості підприємців.

Реклама:

У столиці України, яка посіла друге місце, найбільші витрати у перерахунку на одного мешканця – 5720 гривень. Для порівняння в Одесі міський бюджет витрачає лише 2708 гривень на мешканця на рік.

Київ

Київ лідирує за абсолютною кількістю створених робочих місць. У цьому аспекті добре справи йдуть також у Харкова, Донецька та Дніпропетровська. Найнижчим рівнем безробіття може похвалитися Комсомольск. Найбільше безробітних виявилось в Переяславі-Хмельницькому, Ладижині і Севастополі.

Традиційно найвищою середньою заробітною платою можуть похвалитися міста-супутники атомних електростанцій – Енергодар (6171 грн), Кузнєцовськ (6060 грн), Южноукраїнськ (5877 грн) та Нетішин (5665 грн). Але високих зарплат не було достатньо для цих міст, аби потрапити у Топ-20 рейтингу.

Срібний призер Харків

Зате Трускавець з середньою зарплатою близько 1600 гривень опинився на 18 рядку рейтингу, проте місто отримало максимальний бал за кількістю банківських відділень, готелів та торговельно-розважальних центрів на душу населення.

Херсон зайняв четверту позицію

За житловою площею на одного мешканця лідирує Буча, яка не потрапила в двадцятку. Тут на одного мешканця припадає майже 105 квадратних метрів. Лідером за площею новобудов став Вишгород, але цього також виявилось недостатньо, щоб потрапити в рейтинг.

Львів замикає п'ятірку

Розраховуючи рейтинг видання брало до уваги рівень забезпеченості економічно активного населення, середню заробітну плату, витрати міського бюджету на одного мешканця, рівень зайнятості і безробіття, рівень ділової активності.

Реклама:

Враховувався також розвиток торговельно-розважальної інфраструктури, житловий фонд міста, враховуючи житло, побудоване за останній рік.

Топ-20 найбагатших міст України:
1.Донецьк
2. Київ
3.Харків
4. Херсон
5. Львів
6. Дніпропетровськ
7. Одеса
8. Ялта
9. Запоріжжя
10.Кременчук
11. Хмельницький
12. Севастополь
13. Тернопіль
14. Сімферополь
15. Суми
16. Івано-Франківськ
17. Чернівці
18. Трускавець
19. Ужгород
20. Славутич

Фото Wyr.com.ua, Кherson.pro, My-sokol.livejournal.com, Tour-smart.co.ukРеклама: