Жінкам потрібні "інші" комп’ютерні ігри

— 16 серпня 2012, 10:43

Проте вони мають зовсім інші вимоги до комп'ютерних ігор, ніж чоловіки, пише Deutsche Welle.

Замість лоскотання нервів та безперервної боротьби за виживання представниці прекрасної статі воліють радше розслабитися та відчути себе частиною якоїсь спільноти. Тому серед жінок так популярні насамперед так звані "соціальні ігри".

У соцмережах на кшталт Facebook вони можуть грати не проти, а разом зі своїми друзями та знайомими: населяти таємничі світи, розвивати фермерства або ж звільняти фантастичні поселення від злих духів.

Просто перестріляти всіх суперників – такого в "жіночих" іграх не буває.

"Для жінок дуже важлива атмосфера гри. Вона мусить бути приємною", - каже Корнелія Ґепперт, одна з небагатьох дизайнерок комп'ютерних ігор у Німеччині.

ВІДЕО ДНЯ

При цьому деталі – звуки, освітлення чи фарби – відіграють першорядну роль. Сама Корнелія з дитинства грала в найрізноманітніші комп'ютерні ігри – від невинного "тетріса" до брутальної "resident evil".

"Можуть бути і "стрілялки", - каже розробниця, - але при цьому обов'язково має світити сонечко".

Зрозуміти, чого хочуть жінки, для розробників комп'ютерних ігор не так просто, адже переважна більшість з них – чоловіки. Частка представниць протилежної статі хоча й зросла останнім часом, але все ще становить не більше 20 відсотків.

Аби якось "розрулити" таку ситуацію, галузеві об’єднання нині цілеспрямовано розшукують саме розробниць, дизайнерок та тестувальниць.
Коли Ґепперт лише починала своє кар'єру, галузь комп'ютерних ігор була в початковій стадії.

"Жінок тоді у цій галузі майже не було, - пригадує вона. - Я була, як екзотичний звір". Те, що більшість колег Корнелії, - чоловіки, їй ніколи не заважало. Чому в цій галузі так мало жінок, вона не розуміє.

"Адже ти маєш можливість створити геть новий світ і принести задоволення людям, - каже дизайнерка. – Для мене це найкраща професія у світі".

Реклама:

Головне сьогодні