З’явився робот-хамелеон, який пристосовується до довкілля. Фото. Відео

— 20 серпня 2012, 12:23

Робот нового покоління може змінювати своє забарвлення подібно до хамелеона. Машина може у майбутньому, наприклад, допомагати здійснювати непомітні спотереження за життям тварин.

Науковці, коли розробляли винахід, орієнтувалися на організми, які змінюють своє забарвлення, таких як восьминіг чи деякі комахи, пише Німецька хвиля.

Штучний хамелеон є дуже гнучким у широкому сенсі цього слова. Учені так створили гумоподібного багатошарового робота, що він може не лише змінювати забарвлення, а й варіювати температуру, вигляд, освітлення інноваційної поверхні.

Завдяки тому, що можна регулювати температуру його поверхні, науковці можуть робити робота також і в інфрачервоному спектрі видимим або замаскованим.

Гнучкий як гума механізм робить мережу з маленьких каналів, які, відповідно до рухів наповнюються повітрям або залишаються порожніми. Друга мережа з каналів переміщується на поверхні і заповнюється за потреби фарбою, а також холодними або теплими рідинами.

Нового робота створила команда дослідників на чолі з Стівеном Моріном з Гарвардського університету в Кембриджі, свою новинку вони описали у фаховому журналі Science.

"Коли ми почали працювати над м'якими роботами, нас надихали такі організми, як восьминіг чи кальмар", - сказав Стівен Морін, фахівець з хімічної біології Гарвардського університету.

Реклама:

Головне сьогодні