Помер легендарний астронавт Ніл Армстронг

— 27 серпня 2012, 09:12

У заяві NASA у зв'язку зі смертю Ніла Армстронга зазначається, що він помер від ускладнень після операції на серці, яка була зроблена йому на початку серпня, пише Коммерсант.

Свій перший космічний політ Ніл Армстронг, якого його колеги прозвали Крижаним капітаном за його холоднокровність і стриманість, здійснив у березні 1966 року в якості командира корабля Gemini 8.

Але найголовнішим для нього і для всього світу став другий політ, що відбувся в червні 1969 року на кораблі Apollo-11 з астронавтами Майклом Коллінзом і Едвін Олдрін. Ступивши тоді вперше в історії людства на поверхню Місяця, Армстронг і вимовив фразу про маленький крок, яка швидко рознеслася по всьому світу.

Ніл Армстронг. Фото NASA/AP

У 1971 році він залишив роботу в NASA і зайнявся викладацькою діяльністю та бізнесом. У 1986 році він входив до складу слідчої комісії, яка вивчала обставини загибелі шатла "Челленджер".

З безлічі нагород, які за своє життя заслужив астронавт, найвищими стали президентська медаль Свободи, вручена йому в 1969 році, космічна медаль Пошани конгресу (1978 рік) і золота медаль конгресу США, якою він був нагороджений в рік 40-річчя польоту на Місяць.

Реклама:

Головне сьогодні