Американці збираються створити космічний ліфт на Місяць. Відео

32
28 серпня 2012

Приватна американська компанія LiftPort Group минулого тижня оголосила про готовність побудувати експериментальний космічний ліфт на поверхні Місяця.

Президент компанії Майкл Лейн стверджує, що на створення такого ліфта знадобиться 8 років і всього один запуск космічного апарата, співмірного в технічному сенсі з легендарним радянським "Супутником-1".

"Близько 6 місяців тому нам вдалося зробити серйозне відкриття", - сказав Лейн, повідомляють "Вести" з посиланням на Space.com.

Реклама:

У чому полягає це відкриття, він розкривати не став.

Незважаючи на те, що LiftPort Group, яка базується в Сіетлі, декілька років тому була змушена тимчасово припинити існування через проблеми з фінансуванням, у компанії упевнені в успіху задуму. Там розраховують залучити інвесторів після завершення польових випробувань, які планується провести на кошти, зібрані в інтернеті.

Ентузіасти збираються за допомогою повітряної кулі підняти на висоту двокілометровий трос, яким повинен буде здійнятися робот спеціальної конструкції.

На здійснення задуманого знадобиться 8 тисяч доларів, які вже надійшли через сайт Kickstarter - інтернет-сервіс для збору коштів на реалізацію творчих проектів за схемою "народного фінансування".

Великий інтерес громадськості до проекту змусив компанію поставити нову мету – зібрати 100 тисяч доларів на початок техніко-економічного обґрунтування "місячного ліфта".

Реклама:

За словами Лейна, спорудження такого ліфта займе близько року й обійдеться в 3 мільйони доларів.

На амбіційний проект уже звернуло увагу NASA. До переходу в приватний сектор Лейн співпрацював із космічним відомством США, працюючи над концепцією космічного ліфта.

Фахівці вважають, що створення космічного ліфта – безракетного способу доставки вантажів на навколоземну орбіту за допомогою спеціального троса – повною мірою стане можливим не раніше середини XXI століття.

Сама ідея не нова. Вона, зокрема, описана в романі 1978 року "Фонтани раю" Артура Кларка. А вперше була озвучена ще раніше.

Сучасні концепції космічного ліфта передбачають наявність надміцного й легкого троса, один із кінців якого закріплений при земній поверхні, а інший перебуває у космосі. У натягнутому положенні він утримується за допомогою встановленої на іншому кінці противаги за рахунок відцентрової сили обертання планети. Тросом від Землі до орбіти може рухатися спеціальний підйомник – свого роду ліфт, який зможе доставляти на орбіту різні вантажі й навіть людей.

В останні роки, з урахуванням великих відкриттів у галузі матеріалознавства, зокрема, надміцних вуглецевих нанотрубок, ця ідея стала видаватися більш реалістичною, й була взята на замітку NASA.

За останні декілька років космічне відомство США навіть провело серію конкурсів серед компаній, вузів і окремих ентузіастів, на яких висока увага приділялася саме концепції космічного ліфта й пов'язаним із нею технологіям.

Концепцію космічного ліфта активно освоюють не лише в США, але й у Японії. Там найактивніше проявляє себе будівельна корпорація "Обаясі", яка планує реалізувати проект безракетного способу доставки вантажів на навколоземну орбіту за допомогою троса до 2050 року.Реклама: