Вчені відкрили таємницю жіночого щастя

15
30 серпня 2012

Дослідницькій групі з університету Південної Флориди вдалося вперше виділити ген, що відповідає за підвищений рівень вмісту в жіночому головному мозку нейромедіаторів - "гормонів задоволення", повідомляють МедНовости.

Учені назвали його "першим геном жіночого щастя". Виділений ген кодує білок моноаміноксидази типу А (MAOA), що розщеплює серотонін, дофамін і норадреналін у тканинах головного мозку. 

Як з'ясувалося в результаті дослідження, низько-експресивна версія MAOA забезпечує знижену активність моноаміноксидази і, відповідно, більш високий рівень моноамінів у тканинах мозку, що, в свою чергу, позитивно впливає на настрій.

Автори проаналізували ДНК 345 учасників дослідження, 193 жінок і 152 чоловіків щодо варіацій гена MAOA. 

Результати при цьому співвідносилися з "рівнем щастя" кожного учасника - люди самі оцінювали, чи щасливі вони, за спеціально розробленою шкалою. У ході дослідження, крім статі учасників дослідження, були враховані такі фактори, як вік, рівень освіти, рівень доходів, стан фізичного і душевного здоров'я та інші. 

У підсумку виявилося, що жінки з однією копією низько-експресивної версії MAOA у цілому відчувають себе на порядок щасливішими, ніж жінки, у яких ця версія відсутня, і чоловіки з будь-якою кількістю копій і будь-якими версіями цього гена. 

А жінки з двома копіями низько-експресивної версії MAOA ще більше обганяють інших за "шкалою щастя". Учені припускають, що у чоловіків позитивний вплив цього гена блокується високим рівнем чоловічого гормону тестостерону. 

На думку дослідників, їх відкриття може допомогти в розумінні механізмів виникнення різних психічних розладів.