Серед топ-менеджерів у Європі суттєво побільшало жінок

14
10 вересня 2012

Такими є висновки дослідження міжнародної рекрутингової компанії Egon Zehnder International про кількість жінок-керівниць у 353 компаніях із 17 європейських країн, пише Німецька хвиля.

Загальний відсоток жінок у керівному складі компаній зріс за останні два роки майже на третину і становить близько 15%. Ще в 2004 році, коли подібне гендерне дослідження проводили вперше, жінок на чолі відділів компаній було всього лише 8%.

Стрімке збільшення кількості європейських компаній, у яких є принаймні одна жінка у раді директорів, вражає. Зараз таких компаній 86%, в той час як у 2004 році ця цифра складала 61%. Якщо ця тенденція продовжуватиметься, тоді протягом наступних кількох років жінки будуть представлені у радах директорів всіх найбільших компаній Європи.

Реклама:

Жінки, які сьогодні приходять у топ-менеджмент – переважно молодшого покоління, і в них немає досвіду найвищого рівня. Попри те, що ситуація із співвідношенням чоловіків та жінок не керівних посадах значно покращується, найголовніші ролі лишаються недосяжними для жінок.

Лише 7 із 415 посад генеральних директорів найбільших компаній по всій Європі дісталися жінкам, йдеться у звіті Egon Zehnder International.

В той же час у Європі гостро обговорюється питання квот для жінок-керівниць. Єврокомісар Вівіан Редінг готується представити у вересні новий законопроект Європейської комісії, відповідно до якого кількість жінок-керівниць у компаніях Євросоюзу, акції яких котируються на фондових біржах, має збільшитися до сорока відсотків від загальної чисельності топ-менеджменту.

Вона сподівається, що таких результатів вдасться досягти до 2020 року. Якщо цього не станеться, компаніям загрожують штрафи.

Низка країн ЄС, зокрема Франція, Італія, Іспанія та Нідерланди, вже запровадили квоти для жінок-керівниць до свого національного законодавства. Однак група країн, насамперед Великобританія, досі відкидають такий підхід як встановлення квот у вищих структурах управління публічними компаніями.

В цих країнах дуже високий відсоток жінок у топ-менеджменті, і вони досягли таких результатів без квотування. Найкращі показники - близько 40%- у Фінлянції, Швеції і Норвегії. При цьому 40% квота на законодавчому рівні існує лише у Норвегії.

Реклама:


Реклама: