З відправкою студентів за кордон є затримки, але незначні – Міносвіти

17
17 вересня 2012

Про це йдеться на сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту у відповідь на повідомлення про те, що держава не оплатила навчання закордоном найкращих українських студентів.

Затримки "пов’язані із зволіканням з оформленням візових документів у консульських відділах посольств та оформленням необхідних документів (договори, довідки з банківської установи тощо) на навчання українських студентів у закордонних ВНЗ".

"Проте питання на цей час оперативно вирішуються керівництвом та міжнародними відділами зазначених ВНЗ, а із закордонними вищими навчальними закладами досягнуто домовленості щодо направлення таких претендентів на навчання чи стажування протягом 2012/2013 навчального року", зазначається у повідомленні прес-служби.

Реклама:

Відомство також зазначає, що у більшості студентів навчання ще не почалось.

У переважній більшості вищих навчальних закладів країн Західної Європи, США тощо навчальний рік починається 1 – 15 жовтня, крім того, є магістерські програми навчання, за якими починається у другому (весінньому) навчальному семестрі.

Ті українські студенти, у кого навчальний рік розпочався у вересні 2012 року, вчасно приступили до навчання у провідних закордонних університетах, запевняють у прес-службі.

Як додає Міносвіти, державна програма передбачає підтримку і фінансування навчання та стажування за кордоном в найкращих вищих навчальних закладах США, Великобританії, Франції, Німеччини, Японії та інших економічно розвинених країн та надається студентам, аспірантам і фахівцям природничого та інженерно-технічного напрямів, у яких на сьогодні в державі є найбільша необхідність.

Зокрема, це такі напрямки, як IT-технології, біонанотехнології, нові нетрадиційні джерела енергії, раціональне природокористування, авіаційна та ракетно-космічна техніка, атомна енергетика тощо.

Для направлення на навчання або стажування у провідні вищі навчальні заклади за кордоном у поточному 2012/2013 навчальному році конкурсна комісія МОНмолодьспорту, розглянувши пропозиції вищих навчальних закладів, відібрала 353 особи, з 47 українських університетів: 180 студентів, 73 аспіранта і 100 науково-педагогічних працівника.

Реклама:

З цією метою в державному бюджеті на 2012 рік передбачено 40 млн. гривень.

Як відомо, раніше повідомлялось, що держава не оплатила навчання українцям в університетах Європи, які пройшли відбір за державною програмою навчання найкращих студентів за кордоном.

Про це заявляють студенти, які тепер змушені платити свої гроші за те, аби виїхати на навчання.Реклама: