З відправкою студентів за кордон є затримки, але незначні – Міносвіти

10
17 вересня 2012

Про це йдеться на сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту у відповідь на повідомлення про те, що держава не оплатила навчання закордоном найкращих українських студентів.

Затримки "пов’язані із зволіканням з оформленням візових документів у консульських відділах посольств та оформленням необхідних документів (договори, довідки з банківської установи тощо) на навчання українських студентів у закордонних ВНЗ".

"Проте питання на цей час оперативно вирішуються керівництвом та міжнародними відділами зазначених ВНЗ, а із закордонними вищими навчальними закладами досягнуто домовленості щодо направлення таких претендентів на навчання чи стажування протягом 2012/2013 навчального року", зазначається у повідомленні прес-служби.

Відомство також зазначає, що у більшості студентів навчання ще не почалось.

У переважній більшості вищих навчальних закладів країн Західної Європи, США тощо навчальний рік починається 1 – 15 жовтня, крім того, є магістерські програми навчання, за якими починається у другому (весінньому) навчальному семестрі.

Ті українські студенти, у кого навчальний рік розпочався у вересні 2012 року, вчасно приступили до навчання у провідних закордонних університетах, запевняють у прес-службі.

Як додає Міносвіти, державна програма передбачає підтримку і фінансування навчання та стажування за кордоном в найкращих вищих навчальних закладах США, Великобританії, Франції, Німеччини, Японії та інших економічно розвинених країн та надається студентам, аспірантам і фахівцям природничого та інженерно-технічного напрямів, у яких на сьогодні в державі є найбільша необхідність.

Зокрема, це такі напрямки, як IT-технології, біонанотехнології, нові нетрадиційні джерела енергії, раціональне природокористування, авіаційна та ракетно-космічна техніка, атомна енергетика тощо.

Для направлення на навчання або стажування у провідні вищі навчальні заклади за кордоном у поточному 2012/2013 навчальному році конкурсна комісія МОНмолодьспорту, розглянувши пропозиції вищих навчальних закладів, відібрала 353 особи, з 47 українських університетів: 180 студентів, 73 аспіранта і 100 науково-педагогічних працівника.

З цією метою в державному бюджеті на 2012 рік передбачено 40 млн. гривень.

Як відомо, раніше повідомлялось, що держава не оплатила навчання українцям в університетах Європи, які пройшли відбір за державною програмою навчання найкращих студентів за кордоном.

Про це заявляють студенти, які тепер змушені платити свої гроші за те, аби виїхати на навчання.powered by lun.ua