У Китаї після масових заворушень закрили завод, який збирав iPhone

10
24 вересня 2012

Це сталося у понеділок вранці після масових заворушень робітників на заводі у місті Тайюань, пише The New York Times.

За даними компанії, кілька людей були госпіталізовані і затримані поліцією після заворушень, які переросли в безлад у неділю увечері.

На фотографіях та відео, які були поширені в соціальних мережах нібито з заводу, видно розбиті вікна, поліцію та великі групи працівників, які переміщуються територією фабрики.

Реклама:
Фото Вести.ru

У соцмережах повідомляють, що люди могли отримати травми в натовпі протестувальників.

Як повідомляє Reuters, у масових заворушеннях брало участь близько 2000 працівників, 40 з них отримали травми.

Завод Foxconn у місті Тайюань налічує близько 79 тисяч працівників.

 

 

Представник Foxconn відмовився уточнити, чи збирають на цьому заводі iPhone Apple 5, який надійшов у продаж минулого тижня, але сказав, що вони збирають ґаджети для багатьох світових брендів побутової електроніки. Відомо, що на заводах Foxconn також збирається техніка Hewlett-Packard, Dell і Microsoft.

Реклама:

У Foxconn також заявили, що всього на їхніх заводах у Китаї зайнято близько 1,1 мільйона працівників.

Причиною масових заворушень стали звинувачення у нехтуванні правами робітників, які вимагали нормальних умов праці і техніки безпеки.

Так, раніше з'являлися повідомлення про примусову відправку студентів китайських університетів на зборку iPhone на заводах компанії. А в 2010 році на одному з найбільших підприємств Foxconn сталася серія самогубств, що змусила адміністрацію вжити заходів для поліпшення морально-психологічного стану працівників.Реклама: