На Марсі знайшли сліди висохлого струмка. Фото

13
28 вересня 2012

Про це повідомляється на сайті NASA.

Експерти відомства зауважують, що свідчення про наявність води на Марсі були ще раніше, але отримані зображення є унікальними.

 Сліди струмка на Марсі. Усі фото NASA

Вчені вважають, округла форма гальки якраз свідчить про те, що вона була принесена у кратер потоком води. Вчені NASA навіть з’ясували, що швидкість струмка була 0,9 метри на секунду, а його глибина складала у середньому близько півметра.

Реклама:

При цьому вчені зробили висновок, що цей струмок був на планеті довгий проміжок часу – від тисяч до мільйонів років. 

 

Як відомо, марсохід "Curiosity" приземлився на червону планету на початку серпня. На його борту – велика кількість складної апаратури та інструментів, за допомогою яких фахівці спробують зрозуміти, чи є Марс придатним для життя й чи воно колись тут могло існувати. 

Крім того, серед завдань місії "Curiosity" на Марсі - хімічний аналіз ґрунту. Для цього апарат оснащений буром, здатним проходити вглиб поверхні на 5 сантиметрів, і різними хімічними аналізаторами. Серед них є газовий хроматограф, мас-спектрограф, рентгенівський спектрограф та інші прилади.

"Curiosity" має попрацювати на Марсі 687 земних днів - рівно рік за марсіанським літочисленням.

Дослідження за допомоги марсоходу Curiosity – один із найамбітніших і найдорожчих проектів, здійснюваних останнім часом. Його вартість складає 2,5 мільярда доларів, це перша спроба астробіологів дослідити Марс із часу запуску зондів Viking у 1970-х рокахРеклама: