Європейський Союз отримав нобеля "за мир"

— 12 жовтня 2012, 12:09

Премія вручається за досягнення у галузі закріплення миру. Це 24-й випадок в історії премії, коли вона вручається не людині, а організації.

Про це повідомляє офіційний сайт премії.

В четвер було названо лауреата літературного нобеля. Ним став китайський письменник Мо Янь, який "із галюцинаторним реалізмом об'єднує народні казки, історію та сучасність".

Зазначимо, що у середу стали відомі імена лауреатів нобелівської премії з хімії. Ними стали американці Роберт Лефковіц (Robert J. Lefkowitz) і Брайан Кобілка (Brian K. Kobilka).

Нагороду вченим дали за "новаторські відкриття, які показують внутрішню роботу важливого сімейства G-білкових рецепторів".

ВІДЕО ДНЯ

Лауреатами нобелівської премії з фізики 2012 року стали марокканець Серж Хароше (Serge Haroche) і американець Девід Вайнленд (David J. Wineland).

Нагороду фізикам дали за "створення новаторських експериментальних методів, що роблять можливим вимірювання та маніпулювання окремими квантовими системами".

А у понеділок стали відомими імена лауреатів нобелівської премії з медицини.

Одним з них став професор Кіотського університету Сінья Яманака, що розробив методику перепрограмування соматичних клітин людини і одержання з них так званих індукованих плюрипотентних клітин, що володіють властивостями ембріональних стовбурових.

Другий лауреат - британський біолог Джон Гердон, який першим у світі запропонував метод клонування тварин.

Церемонія вручення премії відбудеться 10 грудня 2012 року в Стокгольмі.

Реклама:

Головне сьогодні