В Україні немає ГМО - експерт

— 25 жовтня 2012, 17:13

Про це у програмі "Соціальний статус. Ваше здоров'я" на телеканалі Tonis заявив директор Інституту екогігієни і токсикології ім. Л. Медведя Міністерства охорони здоров'я України Микола Проданчук.

За його словами, згідно із законодавством України, у вільному продажу і на полях можуть бути лише ті ГМО, які отримали висновок про можливість їх використання як продуктів харчування і внесені до держреєстру харчових продуктів, пише Інтерфакс.

Але сьогодні таких організмів у державному реєстрі немає, оскільки безпека жодного з них не доведена. Тобто використання ГМО в Україні заборонено.

"Перш за все, я хочу спростувати інформацію, що сьогодні в кожному продукті харчування міститься ГМО. Це міф, який давно тиражується ... Тести, які ми регулярно проводимо, свідчать, що за останні п'ять років кількість випадків виявлення ГМО в продуктах харчування зменшилася в тисячі разів", - запевнив Проданчук.

За його словами, наразі випадки виявлення ГМО в продуктах харчування, які продаються в українських магазинах, не зареєстровані.

ВІДЕО ДНЯ

Крім того, на думку представника Мінохорони здоров'я, застосовувати ГМО-сировину в Україні економічно невигідно. "Використовувати ту ж ГМО-сою у нас не дешевше, ніж звичайну. Навіщо ж виробникам ризикувати, порушуючи закон?", - сказав він.

Продачук зазначив, що українські виробники самі не зацікавлені в тому, щоб ГМО було присутнє в складі їхньої продукції, оскільки це значно збільшує ризики у реалізації товару на внутрішньому і зовнішньому ринках. У багатьох країнах вимоги до продуктів щодо вмісту в них ГМО досить суворі.

Проданчук також спростував інформацію про те, що в Україні є гранично допустимий вміст ГМО в продуктах харчування.

"У багатьох країнах дійсно є правило або так званий технологічний поріг, згідно з яким продукт вважається без ГМО, якщо його вміст не перевищує 0,9%. Ця норма діє і в Європі. В Україні ж, нагадаю, не зареєстровано жодного ГМО, тобто про зміст таких організмів у продуктах навіть не йдеться", — підкреслив він.

Представник МОЗ запевнив, що Україна — одна з небагатьох країн, де питання використання ГМО не є гострим.

"Перебуваючи в полоні міфів, ми шкодимо самі собі. Ми - високорозвинена сільськогосподарська країна. У нас мало не найбільша в світі кількість традиційних сортів сільгосппродукції. І змінювати сьогодні те, що наші аграрії добре вміють вирощувати, просто немає сенсу", — наголосив Проданчук.

Реклама:

Головне сьогодні