Інтереси столичних підлітків: соцмережі, комедії, шокування оточення

801
14 листопада 2012

Такими є результати дослідження впливу ЗМІ на дітей і формування комп'ютерної залежності у підлітків, проведеного Центром науково-освітніх інновацій та моніторингу, які цитує Інтерфакс.

Так, згідно з результатами дослідження, 62% респондентів вважають за краще дивитися фільми комедійного жанру. Водночас 28% школярів віддають перевагу фільмам жахів, трилерам, бойовикам.

"Лідерами серед фільмів, які подобаються підліткам 13-16 років, виявилися "Шрек", "Гаррі Поттер", "Один удома". Але водночас понад 28% учнів обрали фільм "Пила"... також відзначають фільм "Пункт призначення", - розповіла директор центру Оксана Денисюк, представляючи результати дослідження.

Реклама:
 "Гаррі Поттер" - один з найулюбленіших фільмів підлітків. Фото kinopoisk.ru

"За результатами дослідження, більш ніж у третини учнів після перегляду деяких фільмів виникає бажання шокувати оточення, а у кожного десятого зашкодити комусь або чому-небудь", додала вона.

Половина опитаних підлітків зазначила, що негативно ставиться до сцен насильства, проте 46% висловили нейтральне ставлення до них.

"Це дуже тривожний симптом, тому що в певних сприятливих або несприятливих обставинах ті, хто нейтрально ставиться до сцен насильства, можуть поводитися агресивно", - пояснила Денисюк.

Найбільшу популярність серед підлітків, за даними дослідження, мають сайти файлообмінників - 70% опитаних школярів віддали їм перевагу.

При цьому інтернет є лідером серед ЗМІ, якими користуються підлітки, таким його вважає 92,6% респондентів.

Інформацією ж для підлітків є спілкування у соцмережах, відвідування чатів та форумів, чому надає перевагу 64% підлітків на дозвіллі. Далі йде перегляд фільмів, прослуховування музики, гра у комп'ютерні ігри. Водночас, 2,4% підлітків зізналися, що відвідують сайти для дорослих, додає Укрінформ

Реклама:
Читання обирає 26% опитаних столичних підлітків. Фото zz.te.ua 

Книжки вважають за краще читати 26% опитаних.

Водночас позитивно оцінюють вплив ЗМІ 23%, частково позитивно - 42%, частково негативно - 15%.

Крім того, на запитання, чи варто довіряти інформації, яка надходить зі ЗМІ, 2,5% респондентів відповіли ствердно, 90% вважають, що частково можна довіряти, а 8% - переконані, що не варто.

Денисюк зауважила, що газети та радіо підлітки ігнорують.

"Для мене було відкриттям, що газети і радіо практично сучасними молодими людьми у віці 13-16 років не розглядаються як джерело інформації. Відповідно 3,5 і 3,2 відсотка", - сказала вона.

Як зазначила Денисюк, згідно з результатами дослідження, 30% опитаних столичних підлітків уже мають ознаки формування комп'ютерної залежності.

У дослідженні взяли участь учні 8-10 класів київських шкіл, їх батьки та класні керівники. Репрезинтативна вибірка дослідження - 7 тис. осіб.Реклама: