Художниця з України отримала нагороду в Бонні. Фото

Під час ярмарку мистецтва в Жіночому музеї в Бонні художниця з України виграла головний приз. Анастасія Нестерова із Севастополя підкорила журі своєю графікою - німецькими ландшафтами.

Щорічний мистецький ярмарок у Жіночому музеї в Бонні (Frauenmseum) – це триденна виставка-продаж творів сучасного мистецтва. Особливість виставки полягає в тому, що участь у ній можуть брати лише жінки.

Цього року на Kunstmesse можна було побачити роботи ста художниць з усього світу, зокрема двох з України. Одна з українок отримала головну премію для молодих художників.

Тут і далі - роботи Анастасії Нестерової. Фото з персонального сайту художниці

Анастасія Нестерова дев’ять років тому приїхала навчатися до Німеччини із Севастополя. Її мама – художниця, і дівчина з дитинства мріяла про мистецьку кар’єру. Закінчивши декілька курсів навчання в мистецькому виші в Одесі, Нестерова за обміном поїхала вивчати ілюстрацію, графічний друк і дизайн у Мюнстерському університеті.

"Не те, що графіка мені була цікавіша за живопис. Просто я вирішила, що це більш практична професія, можна займатися, наприклад, ілюстрацією книг",- сказала Анастасія Нестерова у розмові з "Німецькою хвилею".

ВІДЕО ДНЯ

Після завершення навчання Анастасія залишилася робити кар’єру в Мюнстері.

Анастасія Нестерова із Севастополя підкорила журі своєю графікою - німецькими ландшафтами
Робота Анастасії Нестерової

"Мої роботи є в мюнстерській галереї Nettels. Також я шукаю різноманітні стипендії для вільної мистецької роботи в різних німецьких містах. Виставлятися нескладно, потрібно просто шукати можливості",– розповідає Нестерова.

Маркетингом вона займається самостійно. На боннський ярмарок художниця приїхала налагоджувати контакти з галеристами та організаціями, які проводять виставки.

Робота Анастасії Нестерової

"Є спеціальний веб-сайт для художників BBK-kulturwerk, там можна знайти інформацію про всі виставки та конкурси для художників, які є в Німеччині. Там я і знайшла інформацію про Kunstmesse в Бонні.

Участь у заході не безкоштовна – стенд коштує 330 євро, це дуже дешево.

Наприклад, у Кельні на ART Cologne за чотири дні виставки треба заплатити 12 тисяч євро. Але там переважно виставляються великі галереї, а цей захід ідеально підходить для вільних художників",- розповідає Анастасія Нестерова.

Робота Анастасії Нестерової

На своєму стенді художник-графік Нестерова продає роботи за ціною від ста двадцяти до дев’ятисот євро. У неї є і літографія, і шовкографія, і ксилографія. Вона навіть і уявити не може, що її роботи за такі ж гроші можна було б продавати в Україні.

"Я намагалася налагоджувати контакти в Україні, коли приїздила до батьків, але це дуже складно. Тепер немає жодного бажання цим займатися, там культурний занепад, і мистецтво не особливо цікавить українське населення. На виставках робіт продається дуже мало, а витрати величезні",- розповідає художниця.

На її думку, в Україні, особливо в регіонах, художники – це переважно чоловіки, які жінок витісняють на другий план.

Робота Анастасії Нестерової

Ярмарок Kunstmesse проводиться в Бонні вже двадцять другий рік поспіль. І лише чотири роки тому в його межах запровадили спеціальну премію для молодих художниць. Усі митці віком до тридцяти п’яти років номіновані на премію Валентини Роте, боннської мистецтвознавиці на пенсії, яка не має своїх онучок, і тому вирішила допомагати молодим художницям.

"Цього року обирати найкращу довелося із дев’яти художниць, які переважно працюють у Німеччині. Вибір пав на графіку Анастасії Нестерової. Як на мене, її урбаністична ландшафтна графіка є чи не найкращою ілюстрацією німецького сьогодення", - розповідає у розмові з DW Валентина Роте. Приз за перше місце у конкурсі становить тисячу євро.

Робота Анастасії Нестерової

На виставці також були представлені роботи іншої молодої художниці, народженої в Україні, Аліни Серебренніков. Щоправда, Аліна живе в Німеччині із 1996 року і з тих пір до рідного Запоріжжя не поверталася.

"Я не можу назвати себе українською художницею, адже всі мої картини намальовані вже у Німеччині, проте душа моя українська",- розповідає Аліна.

Пані Серебренніков пише свої яскраво-зелені портрети олією і продає їх на виставці в Бонні за стандартними, як вона каже, на німецькому ринку цінами: маленькі роботи коштують тисячу триста євро, а великі – чотири тисячі.

Фото www.anastasiya-nesterova.de

"Німецька хвиля"

Реклама:

Головне сьогодні