Вчені: плітки - користь для колективу

— 10 грудня 2012, 12:15

Іноді, вони можуть бути навіть корисними, стверджує група голландських дослідників, яких цитує The Daily Mail.

Плітки можуть підвищувати виробничість того, чи іншого співробітника, якби стимулюючи його до роботи, відкриваючи йому його слабкі місця. А страх, що про нього можуть пліткувати, краще мотивує до роботи.

"Часто розповсюдження пліток розглядається як поведінка, що направлена на маніпулювання іншими, корислива та шкідлива поведінка", - каже автор дослідження Біанка Бершма із університету Амстредама.

Проте, посилаючись на результати дослідження, вона зазначила, що плітки - це не завжди негатив, як може здаватися на перший погляд. "Плітки дозволяють людям збирати і перевіряти інформацію, розважатися патяканням одне із одним, а також захищати свою групу, - вважає вона.

Автори, чиї дослідження були опубліковані в Журналі прикладної соціальної психології стверджують, що плітки протягом століть набули важливої соціальної ролі.

ВІДЕО ДНЯ

"Переваги групи людей над поодинокими особистостями очевидна. Утім, завжди існує небезпека появи "халявщиків" у групі. Тому, людська громада виробила необхідні стандарти поведінки, а сила мовлення дозволяє нам попереджати інших: ця людина не виконує гарно свої обов'язки", - стверджують вчені.

Реклама:

Головне сьогодні