Вертеп-шок в Італії поставили в пам’ять про померлу українку. Фото

— 14 грудня 2012, 13:31

Фігура немовляти Ісуса виконана тут з білої гуми, яка ще більше підкреслює кістки на кволому тілі, пише "Німецька хвиля".

Замість Марії, Йосипа, віслюка та інших традиційних біблійних персонажів дитину оточують залізні бідони, а також фотографії-свідчення голоду та воєн у найбідніших країнах. Звуковий супровід інсталяції є мішаниною з вибухів бомб, кулеметної стрілянини та різдвяного хору.

Цей вертеп закликає замислитися над проблемами голоду у світі і напряму присвячений конкретному випадкові – смерті від голоду 31-річної українки Ольги Хомут. Її, на сьомому місяці вагітності, у лютому знайшли мертвою у наметі на околиці Каррари.

Свого часу її смерть сколихнула місто. Саме тому "вертеп-шок", як його вже прозвали італійські ЗМІ, розміщений у наметі.

Настоятель головного собору міста, дон Раффаелло Пьяджентіні, схвалює ініціативу.

ВІДЕО ДНЯ

"Цей вертеп – реалістичніший за інші, він мені подобається, оскільки нагадує про те, що Ісус продовжує страждати через страждання людей". Дон Раффаелло не просто схвалив, але й навіть освятив "вертеп-шок".

Безпосередня виконавиця фігурки Ісуса, скульпторка Федеріка Малатеста зазначила, що створила її з реальної фотографії голодуючої дитини.

Реклама:

Головне сьогодні