Минулого року "швидка" не приїхала на 1,7 млн. викликів

— 17 січня 2013, 16:19

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров´я України Олександр Толстанов, якого цитують Коментарі.

За його словами, майже 2 млн. 300 тис. громадян, від яких надійшли дзвінки, потребували госпіталізації.

"Тобто, майже 9 млн. громадянам була надана амбулаторна допомога вдома, а в більш ніж 1 млн. 700 тис. випадків допомогу було надано на етапі консультування диспетчера по телефону, тому бригада "швидкої допомоги" не виїхала за викликом", - зазначив заступник міністра.

При цьому директор Українського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Юрченко доповнив, що структура викликів залишається стабільною з року в рік.

"З тих 11 млн. викликів, за якими була надана допомога бригадами, 7% - це травми, опіки, отруєння, а 77% (це більше 9 млн. викликів) - раптові захворювання. А ось непрофільні виїзди, тобто коли машина просто прокаталася - це 502 тис. випадків", - розповів Юрченко.

ВІДЕО ДНЯ

За його словами, поділ на невідкладні та екстрені виклики допомагає оптимізувати роботу служби швидкої допомоги і скорочує кількість непрофільних виїздів.

Крім того, заступник міністра зазначив, що в 2012 році було збільшено фінансування одного виклику. Воно зросло з 6 грн. до 25 грн.

"Сьогодні швидка допомога приїжджає на виклик не просто з шухлядкою з 3-4 ампулами і парою шприців, а з усім необхідним комплектом медикаментів, щоб надати необхідну екстрену допомогу", - сказав Толстанов.

Нагадаємо, що 1 січня 2013 року виклики, що надходять диспетчеру швидкої допомоги, поділяються на екстрені та неекстрені.

В екстрених випадках швидка зобов´язана приїхати на виклик згідно з діючими нормативами - 10 хвилин по місту і 20 хв. в сільській місцевості. У неекстренних випадках бригада може приїхати на виклик протягом години з моменту дзвінка.

Реклама:

Головне сьогодні