Собаки здатні сприймати світ очима людини - вчені

— 12 лютого 2013, 12:38

Британські дослідники виявили, що собаки крадуть їжу в чотири рази частіше, якщо в кімнаті досить темно для зору людини, пише Бі-бі-сі.

Це може вказувати на те, що тварини здатні змінювати свою поведінку з урахуванням особливостей поведінки їх господарів.

Це дослідження, результати якого опубліковані в науковому журналі Animal Cognition, проводилося на 84 піддослідних собаках.

Метою дослідження було спробувати встановити, чи здатні собаки розуміти те, як сприймають реальність їх господарі.

Вчені виявили, що коли в кімнаті з собаками гасили світло, ймовірність того, що собаки спробують вкрасти заборонену для них їжу, зростала в чотири рази.

На думку авторів статті, малоймовірно, що собаки просто забували про присутність людини в кімнаті без світла. Замість цього складалося враження, що собаки були здатні розрізняти ситуації, коли люди не могли бачити їх.

Експерименти були продумані з великою кількістю варіантів, аби не виникали помилкові асоціації. Наприклад, поява у свідомості тварин зв'язку між раптовою темрявою і годуванням.

Доктор Джуліан Камінськи, співробітниця кафедри психології Портсмутського університету, вважає, що це дослідження доводить, що собаки можуть розуміти, що люди не в змозі їх бачити в темряві, а це означає, що вони здатні оцінювати ситуацію з точки зору людини.

Ці дані можуть виявитися цінними для розуміння здібностей собак, які знаходяться в тісному контакті з людиною, зокрема, собак-поводирів та розшукових собак.

Попередні дослідження свідчать, що, хоча люди часто вважають себе здатними інтерпретувати вирази, що з'являються на собачій морді, найчастіше ці інтерпретації є невірними і продиктовані скоріше людськими емоціями.

"Ми не до кінця переконані в тому, що отримані результати означають, що собаки володіють справді гнучким розумінням того, що думає і як діє людина. До цих пір вважалося, що тільки людина здатна на таке розуміння", - вказує психолог.

Реклама:

Головне сьогодні