У штаті Міссісіпі відмінили рабство

— 20 лютого 2013, 10:29

Нині, тут скасоване рабство, повідомляє видання Time.

Історія почалася у листопаді минулого року, коли професор Ранджан Батра з Медичного центру Університету Міссісіпі, подивившись фільм Стівена Спілберга "Лінкольн", вирішив перевірити, в який час кожен із штатів прийняв 13-ту поправку до конституції.

Так, професор виявив, що в штаті Міссісіпі досі формально зберігається рабство: влада штату, хоча і ратифікувала поправку, вона не надіслала копію підтверджуючого документа в Федеральний реєстр США. Тому формально на території штату ця поправка прийнята не була.

Батра з колегами написали лист владі Міссісіпі, які після цього направили необхідні документи в Національний Архів США. 7 лютого співробітники Федерального реєстру підтвердили, що штат Міссісіпі ратифікував 13-у поправку до Конституції США.

Авраам Лінкольн був президентом США з 1861 по 1865 рік. Лінкольн був одним із засновників Республіканської партії і з самого початку своєї політичної кар'єри виступав проти рабства.

В результаті після обрання його президентом частина південних штатів оголосили про свій вихід зі складу США, що в підсумку призвело до утворення Конфедерації, що складається з 13 штатів Півдня. Після Громадянської війни між Північчю і Півднем, що тривала з 1861 по 1865 рік, рабство в США було ліквідовано.

Реклама:

Головне сьогодні