Facebook робить літніх людей щасливішими - дослідження

— 22 лютого 2013, 14:59

Такого висновку дійшли дослідники з Університету Арізони.

Так, вони з'ясували, що використання Facebook сприяє розумовій діяльності літніх людей і покращує їх настрій, пишуть Вести.ru.

Незвичайне дослідження провела Жанель Волтман, аспірант психологічного факультету в Університеті Арізони. Її робота показала, що літні люди, які вміють користуватися популярними соціальними мережами, відчувають себе менш самотніми.

Крім того, у них поліпшується пам'ять та інші навички. Літні користувачі Facebook на 25 відсотків краще справлялися з тестами на запам'ятовування, ніж їхні менш "просунуті" однолітки.

Правда, навряд чи ці цифри є по-справжньому точними, враховуючи маленький розмір фокус-груп. Вчені залучили до дослідження 28 чоловік у віці від 68 до 91 року.

[L]До початку дослідження всі ці люди не користувалися соцмережами. Першу групу з 14 літніх людей навчили користуватися Facebook і попросили писати пости в соцмережу не рідше разу на день.

Другу групу попросили опанувати платформу онлайн-щоденників Penzu. На цьому ресурсі записи є приватними, а синхронізації з соцмережами відсутні.

Літні американці щодня користувалися соцмережею протягом двох місяців, після чого вчені провели ряд досліджень, щоб з'ясувати, як ресурс впливає на них.

Якщо показники користувачів Penzu практично не змінилися, то літні користувачі Facebook відчули себе щасливішими, їхня мозкова діяльність активізувалася.

Волтман припускає, що позитивний ефект досягається завдяки постійному оновленню стрічки в Facebook, яке змушує мозок концентруватися на новій інформації.

Більше того, соцмережа дозволяє дідусям і бабусям заповнити брак спілкування, від якого страждають багато людей похилого віку.

Реклама:

Головне сьогодні