Найкраще жити у Швеції - вчені

172
19 квітня 2013

Такого висновку дійшли дослідники Гарвардського університету та Політехнічного інституту штату Массачусетс. Разом з професіоналами з усього світу вони розробили новий метод вимірювання рівня життя.

Нову методику та результати першого дослідження представили під час світового форуму соціальних підприємців у британському Оксфорді, пише Голос Америки.

"Ми не вимірюємо економічні показники, натомість аналізуємо речі, які безпосередньо стосуються людей. Чи є у них достатньо харчів, чи мають вони житло, чи доступна медична допомога, чи створені для них можливості у житті" – каже Майкл Ґрін, виконавчий директор організації "За Соціальний Прогрес", яка ініціювала розробку нової методики.

Реклама:

Ці питання входять загалом до дванадцяти факторів, за якими вимірюється рівень життя, за новою методикою.

Поміж іншого, науковці враховують стан навколишнього середовища в країні, персональні права і навіть доступ до Інтернету. Після Швеції, другу сходинку в індексі соціального розвитку, каже Ґрін, посіла Великобританія:

"Швеція та Великобританія опинилися на верхівці, оскільки там успішно комбінують європейську модель соціального забезпечення та охорони навколишнього середовища з американською моделлю можливостей та громадянської свободи, прав, тощо", - кажуть експерти.

Автори індексу соціального розвитку звертають увагу, що їх методика не враховує обсяги урядових вкладень у ту чи іншу галузь, як то охорона здоров’я. Натомість, зазначив співавтор дослідження Альваро Родріґез, вони аналізують загалом стан галузі, як то здоров’я населення та доступ до медицини.

"Мова не про вкладення, а про результат. Ми дуже уважно дотримувалися цього принципу, інакше б ми, певним чином, заохочували великі уряди витрачати гроші", – каже Альваро Родріґез.

Для першого разу дослідники оцінили стан справ у 50 країнах світу. З країн, що розвиваються, найвище – 12-те місце – посіла Коста-Ріка, завдяки високим показникам у галузі екології та освіти.

Україну дослідники не аналізували. З найближчих сусідів, Польща – на 13-му місці, Грузія – на 27-му, Росія опинилась на 31-му.

Найгірший рівень життя з вивчених країн мають Нігерія та Ефіопія.

Реклама:

Автори нової методики кажуть, що хотіли показати можновладцям, що не обов’язково мати високий валовий продукт, аби забезпечити високий рівень життя свого населення.Реклама: