Тест

У Єрусалимі зійшов благодатний вогонь. Відео

Священний вогонь з'явився у вівтарі під час молитви патріарха Єрусалимського Феофіла, як це буває щороку напередодні православного Великодня.

Після сходження вогню патріарх передав його віруючим, які запалили від нього зв'язки з 33 свічок - за віком Христа.

Від священного полум'я віруючі запалили лампади, щоб донести вогонь до своїх будинків, передає Інтерфакс-Україна.

Диву сходження вогню передувала складна церемонія: двері вівтаря, або кувуклії - невеликої каплиці, в якій знаходиться Гроб Господній, - опечатали великою восковою печаткою на знак того, що її огляд закінчено, і в ній немає нічого, що дозволило б Єрусалимському патріархові запалити вогонь звичайними засобами.

До цього моменту храм був заповнений віруючими - як місцевими православними арабами, так і прочанами з різних країн. Великі групи віруючих традиційно прибувають в ці дні на Святу Землю з країн пострадянського простору.

Незабаром після опечатування Кувуклії в храм вбігла православна арабська молодь, чия присутність є обов'язковою. Молоді люди сиділи на плечах один в одного, просячи Богородицю і Господа, щоб вони дарували благодатний вогонь, і викрикуючи: "Наша віра - права, наша віра - православна".

Незадовго до появи патріарха Феофіла була знята печатка з дверей кувуклії, а в печеру внесли велику лампаду і 33 свічки. Потім патріарх зайшов усередину. Всі почали чекати. Присутні молилися, просячи дарувати вогонь. Молитва тривала до тих пір, поки не сталося чудо.