Німецький хірург понад рік приїжджає до Львова оперувати безкоштовно

— 11 липня 2013, 18:04

Благодійність медика Клауса Екснера у Львові - це неочікуване відлуння "Євро-2012", пише "Німецька хвиля".

Уперше пластичний хірург із Франкфурта-на-Майні приїхав до Львова саме під час цього футбольного чемпіонату, аби упродовж тижня безкоштовно оперувати дітей у межах доброчинної ініціативи німецьких уболівальників "Big Shoe".

Її метою, як розповідає німецький лікар, було за допомогою футбольних чемпіонатів звертати увагу на те, що у країнах їхнього проведення "існують медичні проблеми, а тамтешні діти не мають медичної страховки і часто не отримують належного лікування".

Цьогоріч у червні Клаус Екснер знову відвідав Львів - цього разу вже на запрошення завідуючого Міським центром термічної травми та пластичної хірургії восьмої комунальної міської клінічної лікарні Василя Савчишина. Цього року Клаус Екснер не лише два дні оперував дітей та ділився досвідом із українськими колегами, але й мав можливість оглянути своїх минулорічних пацієнтів.

Саме до Львова франкфуртський хірург вирушив не випадково.

ВІДЕО ДНЯ

"У мене є брат у Цюриху - професор Ґергард Екснер. Він - ортопед і вже багато років оперує у Львові", - підкреслив Клаус Екснер у розмові з DW. Згадав він і про діяльність єзуїтського отця Роберта Гоца, котрий багато років організовує допомогу дітям на Західній Україні.

"Тож зв'язок із різними лікарями у Львові уже був налаштований. Я сказав: гаразд, це звучить цікаво, я теж поїду і допоможу, наскільки можу", - пригадує Екснер.

Під час минулорічного візиту німецький хірург познайомив українських колег із власною методикою оперування вад, пов'язаних з очима.

"Існують порушення, коли очі не відкриваються або лише трохи відкриваються. За допомогою лобових м'язів можна активізувати повіки, аби діти могли бачити, навіть нормально тримаючи голову", - пояснює лікар.

Українські колеги високо оцінили і саму методику, і її результати. А цьогоріч на візит німецького лікаря у Львові чекали понад 20 дітей, котрі мали подібні порушення. За два дні франкфуртський хірург устиг провести близько 30 операцій.

Про візит німецького лікаря родину Федак поінформували українські медики.

"У нашої доньки не відкривалися повністю повіки, і ми більше року перебували на обліку, все сподівалися, що ситуація покращиться", - розповідає Володимир Федак, батько дворічної Софійки.

Володимир Федак, батько дворічної Софійки

Ідучи на консультацію, ловили себе на думці, а чи не приїхав хтось проекспериментувати на наших дітях, розповідає батько. Та сумніви зникли, коли зважили на вік лікаря, його репутацію і наявність власної клініки, пригадує Володимир Федак.

Після огляду Софійки Клаус Екснер призначив операцію вже на наступний день. "Ми оторопіли, але таки зважились. І вважаємо, що нам пощастило", - розчулено розповідає батько. Зараз родина Федак вдячна лікареві і задоволена результатом його роботи.

Цьогоріч Клаус Екснер мав нагоду зустрітися і з тими пацієнтами, котрих оперував минулого року.

"Тоді було багато дітей із важкими травмами, тож приємно було бачити їх знову вже після операцій, - розповідає він. - Пацієнти радіють, і я як лікар, звичайно, також радий, що операції пройшли вдало".

"На жаль, іноземні лікарі зі світовим ім’ям приїздять до Львова не надто часто, а тим паче оперують та діляться своїми методиками", - розповідає головна позаштатна спеціалістка з дитячої офтальмології Департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації Адріана Патер.

Вона вважає приїзд німецького лікаря дуже корисним як для себе, так і для багатьох українських лікарів. За словами лікарки, під час кожної проведеної в Україні операції за методикою Клауса Екснера спостерігав з десяток українських медиків. А його лекцію у Львові прослухали близько 40 українських колег.

Здобути подібний досвід важко навіть під час закордонного стажування, відзначає Патер, адже мова йде переважно про теоретичні курси, для українських медиків часто занадто дорогі.

"А тут ти асистуєш, дивишся на методи лікаря, знаєш своїх пацієнтів, зможеш прослідкувати динаміку, побачити результат за місяць-два. Усе відбувається практично на твоєму робочому місці", - зауважує лікарка.

Сам Клаус Екснер залишився задоволений співпрацею з українськими лікарями.

"У технічному оснащенні лікарні багато чого бракує, хоч вона вже отримала багато допомоги з Німеччини та Швейцарії. Є ще не все, бракує як техніки, так і освіти для мікрохірургічних операцій", - відзначив хірург.

А от робота українських лікарів, зважаючи на недоліки технічного устаткування, за словами Екснера, була чудовою.

Клаус Екснер наголошує на тому, що між ним та львівськими медиками виникла "колегіальна дружба", тож налагоджена німецько-українська співпраця продовжуватиметься.

"Один колега з-під Львова приїде на два тижні до Франкфурта, аби побачити тут спеціальні операції", - зауважив Екснер і підкреслив, що обмін досвідом - лише на користь пацієнтам.

Та й сам він разом зі своїм братом хотів би іще приїхати до України.

"Ми у Європі усе тісніше співпрацюємо. Тож добре, якщо Україна також братиме участь у цих процесах і ми зможемо розвинути колегіальну співпрацю", - наголосив медик.

Реклама:

Головне сьогодні