В Галактиці скоро з'явиться гігантська нова зірка

— 12 липня 2013, 12:44

Сьогодні лише одна зірка з 10 тис. може зрівнятися за розміром з гігантами минулого.

За допомогою телескопа ALMA вченим вдалося виявити одного з таких "монстрів" у процесі формування в 11 тис. світлових років від Землі. Про це пише Time, який цитує Inopressa.

"Такі зірки не просто велика рідкість, - йдеться в заяві Гарі Фуллера, співавтора дослідження. - Їх народження проходить дуже швидко, а їх дитинство швидкоплинно, тому виявлення такого масивного об'єкта в процесі еволюції - приголомшливий результат".

Телескоп ALMA допоміг дослідникам вивчити структуру об'єкта. Він являє собою гігантський ком холодного газу, що знаходиться в міжзоряній хмарі та маса якого, в 500 разів більше маси Сонця. У результаті повинна сформуватися суперзірка Чумацького Шляху - розпечений блакитний об'єкт, температура на поверхні якого, буде перевищувати 28000 C (для порівняння, температура на поверхні Сонця дорівнює 5500 C).

Астрономи передрікають, що гігантська зірка проіснує пару мільйонів років (Сонце буде світити 10 млрд. років), а потім вибухне, виділивши неймовірну кількість енергії. Після цього газ і пил охолонуть, з них знову сформується величезна міжзоряна хмара, і весь цикл почнеться заново.

Реклама:

Головне сьогодні