В Ірландії дозволять аборти, якщо життя матері буде у небезпеці

— 12 липня 2013, 14:06

Ухвалі закону, який у майбутньому дозволяє вагітним жінкам в Ірландії робити аборт у випадку загрози їхньому життю, передували дводенні дебати у парламенті та довгі місяці суспільної дискусії.

Зрештою 127 парламентарів у Дубліні проголосували за законопроект уряду консерваторів та соціал-демократів, 31 депутат висловився проти лібералізації законодавства про аборти, повідомляє Deutsche Welle.

Закон про захист життя під час вагітності дозволятиме ірландським жінкам робити аборт, зокрема, тоді, якщо лікар та два психологи засвідчать схильність майбутньої матері до самогубства. Цей пункт законопроекту противники дозволу абортів сприймають як прихований намір уряду поступово лібералізувати суворе законодавство Ірландії щодо абортів.

До останнього моменту вони намагалися у судах відтягти рішення парламенту. Особливо активно проти ухвалення закону виступала католицька церква Ірландії. Деякі з церковних очільників навіть висловилися за відлучення від церкви депутатів, що проголосували "за".

Через заборону абортів в Ірландії, за даними британського міністерства охорони здоров'я, у період з 1980 по 2012 рік понад 150 тисяч ірландських жінок зробили аборти в Англії та Уельсі.

ВІДЕО ДНЯ

Хоча після відповідного вироку Верховного суду 1992 року лікарям в Ірландії і дозволяється робити жінці аборт, якщо її життя в небезпеці, досі ірландське законодавство не було змінене.

Через це 2010 року Європейський суд з прав людини навіть виніс вирок проти Дубліна. Дискусія про аборти у країні відновилася восени минулого року, після смерті мігрантки з Індії, якій ірландські лікарі не зробили аборт, хоча знали про неминучу загибель ембріона.

Аби новий закон Ірландії про дозвіл абортів у випадку загрози життю матері вступив у силу, його ще мають ухвалити у верхній палаті парламенту. Крім того, під законом свій підпис повинен поставити президент.

Реклама:

Головне сьогодні