Робота поза межами офісу стає дедалі популярнішою у Німеччині

— 2 серпня 2013, 14:42

Крім того, компанія, що розробляє програмне забезпечення, хоче зосередити свою працю в Німеччині у трьох офісах - у Мюнхені, Кельні та Берліні. Представництва у Бад Гомбурзі, Гамбурзі та Беблінгені буде закрито, пише Deutsche Welle.

Такі структурні перетворення є чітким рішенням на користь гнучкого графіку роботи вдома, зазначається у повідомленні Microsoft. Водночас цей крок не передбачає жодних скорочень персоналу, запевняють у компанії.

"Ми не будемо скорочувати співробітників за допомогою нової концепції стосовно осередків компанії, ми хочемо краще використовувати ресурси", - заявила представниця Microsoft у Німеччині Аня Крузель.

Тим часом робота вдома чи деінде, але не в офісі, стає дедалі звичнішим явищем у Німеччині. Наприклад, чимало з близько 1666 тисяч німецьких співробітників концерну Daimler AG працюють вдома або поза межами офісу ще з 80-х років минулого століття.

"Ідеться про результати, а не про місце чи час", - пояснює речниця концерну Валері Деллінгер. За її словами, такий гнучкий підхід до роботи дає тільки позитивний ефект, підвищуючи мотивацію працівників.

Натомість в американському концерні Yahoo, де робота вдома або ще десь раніше вважалася звичним явищем, тепер усе інакше. Від червня співробітники, які раніше працювали вдома, знову сидять в офісах фірми. Відповідне рішення керівниця Yahoo Марісса Майєр ухвалила ще в лютому. Той, кого нові правила не влаштовують, має звільнятися.

"Події в Yahoo засвідчують специфічну зміну стратегії фірми, але не є трендом відмови від мобільної роботи", - наголошує Штефан Пфистерер з німецького федерального об'єднання інформатики, телекомунікацій і нових медіа Bitkom. Навпаки, за його словами, гнучкий підхід до роботи дає можливість краще поєднувати роботу і приватне життя, посилювати прив'язаність робітників до підприємства.

Одне з останніх досліджень Bitkom засвідчило, що третина усіх німецьких працівників регулярно працюють за межами офісних приміщень фірми. І лише 25 відсотків - працюють лише в офісі.

Реклама:

Головне сьогодні