26% українців вступали в цивільний шлюб, а 23% – в церковний

— 20 серпня 2013, 12:38

Про це свідчать дані дослідження компанії GfK Ukraine, яке було проведене у липні цього року.

Цивільні шлюби є найбільш популярними в Києві, а також в Південному та Східному регіонах, церковні шлюби – в Західному регіоні.

В церковний шлюб вступали 23% українців.

Переважна більшість українців у віці старше 16 років (84%) перебувають чи перебували у офіційному шлюбі.

16% українців не вступали в шлюб жодного типу, серед вікової категорії 16-30 років таких 54%, серед категорії 30-49 років таких вже лише 7%, а серед категорії старше 50-ти років – 2%.

ВІДЕО ДНЯ

Серед тих респондентів, які офіційно реєстрували свій шлюб у РАГСі, 11% повідомили, що в даний момент є розлученими (тобто в даний момент фактично не перебувають в подружніх стосунках, не важливо, чи оформлювали розлучення офіційно).

Для українців, які перебували в цивільних шлюбах, частка розлучених дорівнює 18%, для церковних – 6%.

"Незважаючи на те, що близько 80% українців вважають себе християнами, церковному шлюбу віддають перевагу більшість населення лише у Західній Україні. Відповідно, у Західній Україні найменше людей, які розійшлись із своїми партнерами. Зважаючи на негативне ставлення церкви до розлучень, можна припустити, що обвінчатись зважуються лише ті пари, які є найбільш впевненими у своїх почуттях", – коментує Інна Волосевич, старший дослідник GfK Ukraine, відповідальний за соціально-політичні дослідження.

Дослідження проводилося на основі Омнібусу GfK Ukraine протягом 04–19 липня 2013 року.

Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів у віці старше 16 років на місяць.

Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилось методом особистого інтерв'ю. Максимальна похибка – 3,1%.

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні