МОН рекомендує не ставити оцінки за деякі шкільні предмети

— 27 серпня 2013, 15:06

"Ми запропонували за новим стандартом не тільки не оцінювати досягнення учнів перших класів, а й поширити цю практику на окремі предмети початкової школи, а саме: основи здоров'я, фізична культура, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, "Сходи до інформатики ", - заявив міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, якого цитує Інтерфакс.

При цьому він зазначив, що деякі вчителі насторожено сприймають скасування бального оцінювання, стверджуючи, що в такому випадку діти втрачають стимул до навчання. "Думаю, що даремно", - підкреслив Табачник.

У той же час, міністр пояснив, що в багатьох європейських країнах школярам деяких класів не виставляють бали в ході навчання.

"Давайте вивчати власний досвід, досвід інших країн, вчити йому вчителів і головне - самі переконаємося і будемо переконувати вчителів, що без батогів і пряників можна навчати дітей хоча б деяких предметів в початковій школі", - заявив він.

Крім того, Табачник зазначив, що початкова школа успішно перейшла на новий державний стандарт початкової загальної освіти в перших класах і готова до його впровадження у других класах.

"Не здійснилися залякування щодо вивчення з першого класу іноземної мови. Все необхідне для цього отримали і вчителі, і учні", - сказав він.

Міністр нагадав, що з 2012-2013 навчального року в українських школах ввели обов'язкове вивчення іноземної мови з першого класу.

У той же час, міністр зазначив, що недостатньо успішною була психологічна перебудова вчителів у зв'язку з введенням нового стандарту навчання першокласників.

Він звернув увагу, що дану проблему варто розглядати в контексті кожної школи окремо.

"Чому в перших класах продовжують ставити оцінки, задавати домашнє завдання, чому тримають у деяких школах весь урок за партами?", - звернувся Табачник до аудиторії.

Він також нагадав, що з 2013-2014 навчального року учні других класів почнуть вивчення інформаційно-комунікаційних технологій.

Реклама:

Головне сьогодні