Майже 30% школярів і студентів мають досвід вживання наркотиків - МОЗ

— 8 серпня 2013, 15:01

Як з'ясувалося, 25,4% з них мають досвід вживання наркотичних речовин. Найбільш поширеними є марихуана і гашиш (16%). Діти вперше пробують їх у 13-16 років з цікавості, причому більше 12% школярів хоча б раз вживали марихуану.

Ці дані містяться в щорічному звіті Міністерства охорони здоров'я, який ілюструє ситуацію з обігом наркотиків в Україні в 2012 році, який цитує Комерсант.

У звіті йдеться, що рівень вживання марихуани та гашишу в нашій країні є середнім в Європі. Найбільш високі ці показники в Чехії (42%), Франції та Монако (35-39%). Низькі рівні вживання марихуани зафіксували в Молдавії, Чорногорії та Норвегії (5%), а також в Албанії та Боснії (по 4%).

У звіті також йдеться, що в Україні налічується 387 тис. споживачів ін'єкційних наркотиків. Найчастіше в Україні використовуються "саморобні наркотики з розчину екстракту опію (" ширка ") і стимулятори: амфетаміни і метамфетаміни". Автори стверджують, що в країні немає точних даних про кількість ВІЛ-інфікованих серед споживачів ін'єкційних наркотиків, але при цьому вказують, що 43,8% пацієнтів, що лікувалися за програмами замісної терапії, були хворі на ВІЛ, 66% - вірусними гепатитами В або С, 18% - туберкульоз.

У звіті також наводяться дані МВС, згідно з якими в 2012 році кількість злочинів, пов'язаних з наркотиками, в порівнянні з 2011 роком знизилася на 14% і склала 45,3 тис. (у 2011 році - 53,2 тис.). Найбільше торік міліція вилучила марихуани (5495 кг) та макової соломки (2141 кг).
"В Україні зростає споживання стимуляторів, вони заміщають споживання опіатів. Крім того, повільно збільшується споживання каннабіса", - прокоментував дані звіту головний нарколог МОЗ Анатолій Вієвський.

ВІДЕО ДНЯ

З ним згодні і в громадській раді Державної служби з контролю за наркотиками. Зростання контрабанди кокаїну в Україну там пояснили збільшенням світового попиту на стимулятори.

"Зміщення споживання відбувається залежно від змін у нелегальному обігу, а він розвивається на користь стимуляторів. Зараз з'явилися і так звані "дизайнерські наркотики" - новий клас психоактивних стимуляторів. Поки багато країн переходили на стимулятори, Україна залишалася опіоїдної країною", - зазначила заступник глави громадської ради Вікторія Тимошевська.

Реклама:

Головне сьогодні