Академія медичних наук: клініка "Лавра" вже не працює як лікарня

— 12 вересня 2013, 11:20

Про це у четвер повідомила Національна Академія медичних наук України.

Клініка ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України" (так звана клініка "Лавра") передана в управління Мінкульту.

Відповідне рішення було прийнято 3 липня 2013 року комісією з питань передачі нерухомого майна у м.Києві до сфери управління Міністерства культури.

Комісія у складі 24 чоловік вирішила передати будівлі та споруди по вул. Лаврській, 11, у м.Києві до сфери управління Міністерства культури України для подальшої передачі в оперативне управління Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Це зафіксовано актом приймання – передачі від 3 липня 2013 року. А відтак клініка "Лавра" як медичний заклад не функціонує.

Як відомо, у середу пацієнти клініки прикували себе наручниками до ліжок у клініці, вимагаючи не виселяти їх з клініки.

Пацієнти пояснювали, що їх силовими методами намагаються виселити у невідповідне приміщення по вулиці Галицька.

"Президент Національної академії медичних наук України Андрій Михайлович Сердюк, якого і раніше пацієнти звинувачували у нелюдському ставленні до них, використовує адміністративний ресурс та докладає всіх зусиль для того, щоб силовим методом здійснити переїзд клініки у невідповідне приміщення по вулиці Галицька", - йдеться у повідомленні пацієнтської організації ЮКАБ, яка поширила відповідне повідомлення..

Як відомо, клініку збиралися остаточно виселити ще в липні. Повідомлялося, що з неї вже вивозять обладнання.

Проте 11 липня між церквою, державою та ВІЛ-інфікованими пацієнтами було підписано меморандум, згідно з яким пацієнтів клініки, у якій лікують хворих на ВІЛ/СНІД, не виселятимуть, поки нове приміщення лікарні не буде готове.

У ньому, зокрема, було сказано, що приміщення Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського буде недоторканим, поки повністю не відремонтують будинок по вулиці Амосова, куди має переїхати клініка для пацієнтів ВІЛ/СНІД.

Документ став наслідком протесту пацієнтів на наказ Кабміну від 1 липня, що постановив протягом тижня (до 8 липня) виселити клініку та її пацієнтів з приміщення, в якому вони наразі отримують життєво-необхідне лікування.

"Ми були готові прикувати себе до ліжок, аби лише не дати вивезти обладнання з клініки", - розповів тоді Дмитро Шерембей, голова організації ЮКАБ.

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні