Студенти-медики вивчають симптоми хвороб на картинах

9
24 вересня 2013

Про це розповіла завідувачка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Дніпропетровської державної медичної академії Тетяна Хомазюк, яку цитує Радіо Свобода.

За її словами, у терапевтичному корпусі лікарні відкрили галерею репродукцій відомих полотен, які дозволяють студентам-медикам підвищувати свій фаховий рівень.

"Студенти 2-3 курсу, розглядаючи картини, виявляють симптоми та ознаки хвороб, це дозволяє краще освоїти пропедевтику внутрішньої медицини. Так ми вчимо студентів семіотиці – науці про симптоми і ознаки основних, найбільш частих захворювань. Галерея образів образотворчого мистецтва дозволяє студентам в деталях осягнути нюанси захворювань внутрішніх органів", – сказала медик.

Так, за її даними, в галереї є репродукція відомої картини Леонардо да Вінчі "Мона Ліза". Якщо подивитися на неї з лікарської точки зору, то біля кута ока Джоконди є ксантелазма, що свідчить про порушення ліпідного обміну, що впливає на виникнення захворювань судин.

Асистент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Олексій Кравченко додав, що наразі в картинній галереї є копії картин відомих художників: Пабло Пікассо, Леонардо да Вінчі, Рубенса, Бориса Кустодієва та інших.