Студенти-медики вивчають симптоми хвороб на картинах

21
24 вересня 2013

Про це розповіла завідувачка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Дніпропетровської державної медичної академії Тетяна Хомазюк, яку цитує Радіо Свобода.

За її словами, у терапевтичному корпусі лікарні відкрили галерею репродукцій відомих полотен, які дозволяють студентам-медикам підвищувати свій фаховий рівень.

"Студенти 2-3 курсу, розглядаючи картини, виявляють симптоми та ознаки хвороб, це дозволяє краще освоїти пропедевтику внутрішньої медицини. Так ми вчимо студентів семіотиці – науці про симптоми і ознаки основних, найбільш частих захворювань. Галерея образів образотворчого мистецтва дозволяє студентам в деталях осягнути нюанси захворювань внутрішніх органів", – сказала медик.

Реклама:

Так, за її даними, в галереї є репродукція відомої картини Леонардо да Вінчі "Мона Ліза". Якщо подивитися на неї з лікарської точки зору, то біля кута ока Джоконди є ксантелазма, що свідчить про порушення ліпідного обміну, що впливає на виникнення захворювань судин.

Асистент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Олексій Кравченко додав, що наразі в картинній галереї є копії картин відомих художників: Пабло Пікассо, Леонардо да Вінчі, Рубенса, Бориса Кустодієва та інших.Реклама: