Скандальні підручники у школах проходять апробацію – МОН

— 2 жовтня 2013, 08:25

Про це в коментарі "Українській правді. Життя" повідомила начальник відділу науково-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Галина Древаль.

"Зараз всі підручники абсолютно всі проходять апробацію у школах. Зараз у школах немає підручників затверджених, які використовуються. Вони після апробації ще будуть доопрацьовуватись", - повідомила Древаль.

[L]Це пов’язано з набуттям чинності нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, прийнятий у листопаді 2011 року.

Вона також розповіла, що помилки, які трапляються у підручниках, опинились у них з вини коректорів.

Водночас, Древаль не змогла дати відповідь на питання, чому в підручниках не відображена міська тематика, хоча 70% українців мешкають у місті.

"У нас навіть такого питання не виникало! Це на розсуд автора", - сказала вона про співвідношення міської і сільської тематики у підручниках.

Правило для першокласників. Перший тиждень навчання, 9 сторінка підручника з Математики (1 клас) авторства Рівкінд та Оляницької

"Коли створили державний стандарт, у нас був наказ Міністерства на Всеукраїнський конкурс підручника. Ми правда хотіли, дуже хотіли, щоб у нас були нові підручники до нового державного стандарту, нові підходи, нова методика. Тоді вирішили, що хай тоді буде спочатку концепція, як бачить автор той свій підручник, що він закладав в цей підручник, а потім до концепції він би зробив свій підручник. До Всеукраїнського конкурсу у нас була Предметна комісія, яка складалась із семи осіб - психологів, вчителів-практиків, методистів, науковців", - пояснила Древаль процедуру появи підручника.

Після перемоги концепції певного підручника, експерти оцінювали, наскільки підручник її реалізував.

"Потім колегіально розглядаються ці експертизи на Комісії з педагогіки та методики. Я вам хочу сказати, що ні один підручник не пройшов з першого разу. Доопрацьовують, іноді буває раз, іноді два", - додала Древаль.

Як відомо, підручники для 1,2 та 5 класу наробили багато шуму через помилки у них та незрозумілість поданого школярам навчального матеріалу.

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні