З нових умов вступу до ВУЗів зник пункт, який заважав корупції

— 2 жовтня 2013, 10:42

Документ вивішено на стайті Міносвіти.

Як помітили журналісти "Свідомо", основною зміною умов у порівняння з цьогорічними є відсутність інформації про систему "Конкурс",

Якщо в цьогорічних правилах в пункті 23 сказано, що "інформування громадськості про подання заяв на вступ до вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації здійснюється за даними Єдиної бази із зазначенням категорій вступників… зокрема в інформаційній системі "Конкурс", то в проекті умов на наступний рік сказано лише про Єдину базу.

Система "Конкурс" - це он-лайн сервіс, за допомогою котрого вступники могли передивлятися свій рейтинг в тому чи іншому університеті.

Алгоритм був такий: абітурієнт подає документи в декілька обраних університетів. Дані про його бали вносилися до системи, котра розставляла вступників у рейтинговому порядку. Таким чином можна було стежити, чи маєш ти шанс вступити.

ВІДЕО ДНЯ

Також за допомогою системи дуже легко виявляти порушення - наприклад, коли вступник з меншим балом чомусь "обходив" колегу з вищим.

"Свідомо" зазначає, що поки невідомо, чи справді Міносвіти вирішило прибрати цю систему, чи "вклинило" її в Єдину державну базу з питань освіти, що містить всю інформацію про вступників і студентів.

Реклама:

Головне сьогодні