Німецькі чоловіки не хочуть бути суперсім’янинами - дослідження

— 4 жовтня 2013, 15:40

Про це свідчить репрезентативне опитування німецького журналу для жінок "Bild der Frau", проведеного спільно з інститутом досліджень громадської думки Allensbach, в рамках якого опитали близько 950 чоловіків і 550 жінок віком від 18 до 65 років.

Дослідники хотіли з'ясувати, що думають чоловіки про своє місце, а також про місце жінок у суспільстві, пише Deutsche Welle.

Так, чоловіки відчувають, що роль суперменів, яку їм приписують жінки, для них - надто велике навантаження. Кожен третій чоловік, а серед одинаків навіть кожен другий відчувають, що не відповідають висунутим до них вимогам.

Між тим, очікування сучасних німецьких жінок до чоловіків дедалі зростають. Дослідження засвідчило, що нині вони чекають від них, так би мовити, два в одному: 66% німкень хочуть, аби їхні співвітчизники брали на себе багато завдань, пов'язаних з побутом та сім'єю. Водночас 52% жінок переконані, що дуже важливо, аби чоловіки були успішними і в кар'єрному плані.

"Чоловіки вважають, що їм доводиться нині конфронтувати з надто високими вимогами до себе, - зауважує керівниця інституту Allensbach, професорка Ренате Кехер. - Вони повинні одночасно орієнтуватися і на кар'єру, і на сім'ю, активно займатися дітьми та перебирати на себе дедалі більше побутових та родинних завдань, бути чуттєвими та самовпевненими одночасно, демонструвати власні почуття та цінувати впевнену у собі партнерку".

Тим часом самі чоловіки, як і раніше, найбільшу ставку в житті роблять на кар'єру. Ті, хто готові добровільно поступитися кар'єрним зростанням на користь домогосподарства, - радше екзоти.

Так, 62% опитаних навіть не розглядають можливості працювати неповний робочий день. І лише 15% готові піти на такі жертви. 71% німецьких чоловіків певні, що роботодавець не зрозуміє їх, якщо вони заради сім'ї захочуть працювати менше годин.

Також побут, у сприйнятті німців, і далі залишається "зоною, вільною від чоловіків". І хоча вони теоретично не проти нового перерозподілу ролей та завдань між чоловіками та жінками (61% навіть ставиться до цього позитивно), прірва між теорією та практикою все ще залишається неподоланою. Так, приміром, 81% представників сильної статі віком від 18 до 44 років вважають, що прасування - це суто жіноча справа.

На цьому тлі цікавим видається той факт, що майже дві третини чоловіків у ФРН (64%) вважають, що їхні співвітчизниці досягли повного рівноправ'я. Частина чоловіків, а саме 28%, навіть вважають, що емансипація зайшла надто далеко. А 7% опитаних відповіли, що бояться поводитися як чоловіки, оскільки така поведінка нині розцінюється як неприйнятна.

Лише 29% німецьких чоловіків погоджуються, що над рівноправ'ям чоловіків і жінок потрібно далі працювати. Натомість серед німкень - це кожна друга. Жінки також значно частіше почувають себе дискримінованими: 83% громадянок ФРН вважають, що їх у тій чи іншій формі дискримінують через їхню стать. Серед чоловіків лише половина таких, хто відчуває дискримінацію за статевою ознакою.

Незважаючи на все, німецькі чоловіки почуваються добре у власній шкірі: лише шість відсотків з них у наступному житті хотіли би бути жінкою. Тільки 12% представників сильної статі у ФРН вважають, що жінкам легше жити.

Реклама:

Головне сьогодні