Після пікету активістів Азаров доручив Богатирьовій розібратися з хворими на ВІЛ/СНІД

— 9 жовтня 2013, 12:16

Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті Кабміну у вівторок ввечері.

Так, за словами Азарова, уряд має терміново забезпечити належні умови для надання медичної допомоги хворим на ВІЛ/СНІД та відреагувати на акцію представників "Всеукраїнської мережі Людей, що живуть з ВІЛ", яка у вівторок відбулася під Кабміном.

Він також дав завдання КМДА та Мінагрополітики, оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку, де знаходитиметься клініка Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського, а НАМ України, Укрєвроінфрапроекту, КМДА, Мінрегіону, Держбудархінспекції, "вжити дієвих заходів для введення в експлуатацію будівлі, де розміститься клініка".

Як відомо, у вівторок представники "Всеукраїнської мережі Людей, що живуть з ВІЛ" закликали прем'єра Миколу Азарова звернути увагу на проблеми пацієнтів клініки на Лаврській.

Сотні пар взуття були викинуті перед Кабміном в нагадування про загиблих в результаті "ділення" будівлі Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського, передають "Коментарі".

ВІДЕО ДНЯ

За їх словами, співробітники Національної академії медичних наук неправомірно відтягують переїзд стаціонарних пацієнтів клініки у новозведені корпуси по вул. Амосова, 5.

Раніше пацієнти вимагали від президента НАМН Андрія Сердюка скасувати розпорядження, згідно з яким хворі клініки повинні переїхати в корпусу по вулиці Галицькій і проходити лікування там, поки не будуть здані нові корпуси та медичні стаціонар для хворих на ВІЛ/СНІД та гепатит.

Як відомо, клініку збиралися остаточно виселити ще в липні. Повідомлялося, що з неї вже вивозять обладнання.

Проте 11 липня між церквою, державою та ВІЛ-інфікованими пацієнтами було підписано меморандум, згідно з яким пацієнтів клініки, у якій лікують хворих на ВІЛ/СНІД, не виселятимуть, поки нове приміщення лікарні не буде готове.

У ньому, зокрема, було сказано, що приміщення Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського буде недоторканим, поки повністю не відремонтують будинок по вулиці Амосова, куди має переїхати клініка для пацієнтів ВІЛ/СНІД.

Документ став наслідком протесту пацієнтів на наказ Кабміну від 1 липня, що постановив протягом тижня (до 8 липня) виселити клініку та її пацієнтів з приміщення, в якому вони наразі отримують життєво-необхідне лікування.

Раніше пацієнти клініки "Лавра" приковували себе наручниками до ліжок.

Реклама:

Головне сьогодні