Вчені вигадали, як виростити овочі на воді. Фото. Відео

— 4 листопада 2013, 15:53

У звітах ООН – 12 європейських країн, території яких уже почали перетворюватися на пустелі.

Британські агротехнологи планують вирішити цю проблему браку земельних ресурсів за допомогою SeaLeaf – мобільних ферм, що будуть локалізуватися в акваторіях мегаполісів, пише Bigggidea.com.

Розробка базується на ідеї гідропонної агрокультури: рослини вирощуються не на ґрунті, а на розчинах з мінеральними та органічними субстратами.

Досі вирощування городніх культур було витратним: від збагачення добривами, поливу та розпушення – до оновлення виснажених ґрунтів. Відтак використання SeaLeaf може раціоналізувати витрати.

Продукти, вирощені на платформі SeaLeaf, матимуть менший вуглецевий слід (carbon footprint). Тобто оцінка вартості овочів і фруктів буде нижчою не лише в грошовому еквіваленті, але й у вуглецевих одиницях. Окрім того, вміст поживних речовин у рослинах стає більшим, вони не заморожуються для далекого транспортування через сотні кілометрів.

ВІДЕО ДНЯ

Такий підхід може суттєво змінити світову економіку. До прикладу, урбанізований Сингапур, що був країною 20 000 ферм, нарешті зможе скоротити частку імпорту харчових продуктів, яка сьогодні становить 93%.

Ферми SeaLeaf компактні та мають високий показник родючості: один ґроубокс розміром менше квадратного метра зможе виростити, наприклад, 120 кг полуниць на рік. Вартість однієї такої ятки складатиме 90$. Запуск першої ферми планується у 2016 році.

Реклама:

Головне сьогодні