Німецькі жінки все більше вирішують лишатися бездітними

— 8 листопада 2013, 14:42

Про це повідомляє Федеральне статистичне відомство Німеччини, яке цитує Deutsche Welle.

Так, кожна п'ята жінка віком від 40 до 44 років не має дітей.

Особливо виразно тенденція до бездітності простежується серед жінок з вищою освітою. Для порівняння: частка бездітних жінок у цій віковій групі 2008 року становила 20%.

Загалом частка бездітних жінок вища у так званих "старих" федеральних землях Німеччини (23%) - це майже кожна четверта, а в так званих "нових" землях (територія колишньої НДР) цей показник нижчий (15%).

Утім, і там останнім часом стає більше жінок, які не народжували дітей. Якщо порівнювати з 2008 роком, то кількість бездітних жінок у східно-німецьких землях зросла на 5 відсоткових пунктів. На заході ця динаміка обмежилася одним відсотковим пунктом.

Найчастіше бездітну німкеню можна зустріти у містах. Наприклад, у Гамбурзі жінок, які не стали мамами, найбільше - майже третина. Натомість найменше бездітних жінок (14%) живуть у Бранденбурзі та Мекленбурзі-Передній Померанії.
Разом з тим частка жінок, які народили дитину ще до того, як їм виповнилося 30 років, стає дедалі меншою. 2012-го року жінки зі сходу Німеччини народжували першу дитину у середньому у віці 28 років, а на заході ФРН - у 29-річному віці.

Статистичні дані також засвідчили, що cтаном на 2012-й рік лише кожна третя мати з дітьми, яким менше трьох років, працювала.

Заступниця голови Соціал-демократичної партії Німеччини Мануела Швезиґ, коментуючи ці статистичні дані, закликала до покращення умов для поєднання професійного та родинного життя.

"Професійний світ має стати доброзичливішим до родини, а не родина більш сприятливою до роботи", - заявила Швезиґ у Берліні.

Реклама:

Головне сьогодні